Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

jogositvany csere postai uton
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Leslie66
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 4. Szombat, 16:54    Hozzászólás témája: jogositvany csere postai uton Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tapasztalt velemenyt hallgatnek meg jogositvany ugyben!
Postai uton szeretnem kicserelni a magyar hivatasos jogsimat (kartya, A-F-ig) Angol jogositvanyra! Kertem nyomtatvanyt,postaztak! Nem vagyok a UK-ben, vannak barataim akiben megbizom es adtak a cimet.
Ha jol ertem eddig ki kell toltenem a nyomtatvanyt ( D2-t??) es az eredeti jogsival kuldeni, meg az eredeti utlevellel? Mennyi idot vesz ez kb igenybe? Az uj jogsival vissza postazzak az utlevelet is a megadott cimre gondolom!? A regi (Magyar) jogsit bevonjak es visszakuldik M.o-ra? Gond lehet az, hogy az utlevelem "szuz"?
Koszonom a velemenyeket es segito szandekot!
Leslie!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Cherrysis
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 4. Szombat, 19:43    Hozzászólás témája: Re: jogositvany csere postai uton Hozzászólás az előzmény idézésével

Leslie66 írta:
Sziasztok!
Postai uton szeretnem kicserelni a magyar hivatasos jogsimat (kartya, A-F-ig) Angol jogositvanyra! Kertem nyomtatvanyt,postaztak! Nem vagyok a UK-ben, vannak barataim akiben megbizom es adtak a cimet.
Ha jol ertem eddig ki kell toltenem a nyomtatvanyt ( D2-t??) es az eredeti jogsival kuldeni, meg az eredeti utlevellel? Mennyi idot vesz ez kb igenybe? Az uj jogsival vissza postazzak az utlevelet is a megadott cimre gondolom!? A regi (Magyar) jogsit bevonjak es visszakuldik M.o-ra? Gond lehet az, hogy az utlevelem "szuz"?
Leslie!

Üdv,

A nyomtatvány neve D1, de ez végülis mellékes, gondolom a megfelelőt küldték ki. A kérdéseid 90%-ra egyébként ott a válasz a D1-es form hátulján. Azt a dokumentumot kell elküldened, amit a D1-es form-ban megjelöltél (section 5-your proof of identity), ha személyit, akkor azt, ha útlevelet, akkor azt. Általában 3-4 héten belül megküldik, néha gyorsak, néha több időt vesz igénybe. A dokumentumaidat postával küldik vissza a D1-ben a 2. szekcióban megadott címre. Azt sajnos nem tudom, hogy mi történik a Magyar jogosítvánnyal, hallottam már vagy ezer féle verziót. A szűz útlevél semmilyen problémát nem jelent.
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 4. Szombat, 20:14    Hozzászólás témája: Re: jogositvany csere postai uton Hozzászólás az előzmény idézésével

Leslie66 írta:
Sziasztok!
Leslie!

Ha hivatasos jogositvanyod van (dolgozni akarsz vele)akkor a D2 form kell neked. Valamint digitalis tacho kartyat is illik csereltetni, ha szukseg lesz ra, pl. kamion vagy buszsofersegre palyazol.
Postazni a form+magyar jogsi+utlevel vagy szemelyi+50 fontos csekk. Beerkezestol szamitott 2 heten belul postazzak. Ja es sosem egyutt, mindig kulon az utlevel, kulon az uj jogositvany.
A magyar jogsid visszamegy Magyarorszagra.
Szuz utlevel? Kacsintó nem hazassag ez, jogositvanycsere.....

Egyre kell vigyazni, hogy ha nem elsz 6 honapja az UK-ban, akkor a formot (vagy a fenykepet, mar nem emlekszem, de rajta van a form utmutatojaban) ala kell iratni egy olyan leellenorizheto szemellyel, aki legalabb 2 eve itt el. (a datumokat pontositani kell, nincs elottem D form jelen pillanatban)
Leslie66
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 11. Szombat, 22:30    Hozzászólás témája: jogsi! Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszonom Tovi!

Forgó szemek Az en elso infom is D1-volt, de igazad van a D2-kell ahogy mondod! Tehat kertem egy ujabb nyomtatvanyt!
Megtalaltam a nyomtatvanyon az az igazolas fele alairas dolgot amire felhivtad a figyelmet!
Megegyszer koszonom!

Leslie!
Vissza az elejére
Nitro73
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Október 13. Szerda, 10:22    Hozzászólás témája: Re: jogositvany csere postai uton Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
Leslie66 írta:
Sziasztok!
Leslie!

Ha hivatasos jogositvanyod van (dolgozni akarsz vele)akkor a D2 form kell neked. Valamint digitalis tacho kartyat is illik csereltetni, ha szukseg lesz ra, pl. kamion vagy buszsofersegre palyazol.
Postazni a form+magyar jogsi+utlevel vagy szemelyi+50 fontos csekk. Beerkezestol szamitott 2 heten belul postazzak. Ja es sosem egyutt, mindig kulon az utlevel, kulon az uj jogositvany.
A magyar jogsid visszamegy Magyarorszagra.
Szuz utlevel? Kacsintó nem hazassag ez, jogositvanycsere.....

Egyre kell vigyazni, hogy ha nem elsz 6 honapja az UK-ban, akkor a formot (vagy a fenykepet, mar nem emlekszem, de rajta van a form utmutatojaban) ala kell iratni egy olyan leellenorizheto szemellyel, aki legalabb 2 eve itt el. (a datumokat pontositani kell, nincs elottem D form jelen pillanatban)

Tisztelt Tovi.

Érdeklődnék,hogy hol is lehet beszerezni ezt a D2 Formot mert ugyan is nekem azt mondták a postán,hogy ők nem tudnak ilyenről mert csak D1_es van D2_es nincsen.Nekem is hivatásos jogsim van.Sokat olvasgatok itt és éppen a D1_es kitöltése előtt olvastam itt,hogy D2 kel és nem D1:( Én kisvárosban élek uk_ban itt 1 pici posta van,tudnál abban segíteni nekem,hogy hol lehet beszerezni ilyet?tehát létezik a D2 Form hivatásos jogsira?Még egy kérdésem lenne,hogy digi kártyát itt a uk ban hogy vagy hol lehet kérni? Segítségeteket ellőre is köszönöm.
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Október 13. Szerda, 11:35    Hozzászólás témája: Re: jogositvany csere postai uton Hozzászólás az előzmény idézésével

Nitro73 írta:
Tisztelt Tovi.

Érdeklődnék,hogy hol is lehet beszerezni ezt a D2 Formot mert ugyan is nekem azt mondták a postán,hogy ők nem tudnak ilyenről mert csak D1_es van D2_es nincsen.Nekem is hivatásos jogsim van.Sokat olvasgatok itt és éppen a D1_es kitöltése előtt olvastam itt,hogy D2 kel és nem D1:( Én kisvárosban élek uk_ban itt 1 pici posta van,tudnál abban segíteni nekem,hogy hol lehet beszerezni ilyet?tehát létezik a D2 Form hivatásos jogsira?Még egy kérdésem lenne,hogy digi kártyát itt a uk ban hogy vagy hol lehet kérni? Segítségeteket ellőre is köszönöm.

Ezen az oldalon beirod a cimedet, bepipalod a D2 es az ST1A pack-ot, es par nap alatt postai uton kuldik a formokat: (Az ST1A a digital Tacho)

https://www.dvla.gov.uk/dvla/onlineservices/order_forms.aspx

A masik megoldas, hogy besetalsz a lakohelyedhez legkozelebbi DVLA irodaba, es ott adnak szemelyesen
Nitro73
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Október 13. Szerda, 14:08    Hozzászólás témája: Re: jogositvany csere postai uton Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
Nitro73 írta:
Tisztelt Tovi.

Ezen az oldalon beirod a cimedet, bepipalod a D2 es az ST1A pack-ot, es par nap alatt postai uton kuldik a formokat: (Az ST1A a digital Tacho)

https://www.dvla.gov.uk/dvla/onlineservices/order_forms.aspx

A masik megoldas, hogy besetalsz a lakohelyedhez legkozelebbi DVLA irodaba, es ott adnak szemelyesen

Köszönöm a gyors segitséget már el is küldtem.
Vissza az elejére
siorac
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Október 15. Péntek, 23:08    Hozzászólás témája: Re: jogositvany csere postai uton Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:

De ez kiváltható azzal, ha bemész a legközelebbi DVLA irodába, és akkor az útlevelet azonnal vissza is adják.
Londonban szerintem a District line vonalán Wimbledon állomásnál van a legkönnyebben megközelíthető iroda, nekem a várakozással együtt kb. 15 - 20 percet vett igénybe. Minden olajozottan megy, az első emeletre kell menni rögtön, sorszám, ügyintéző, másik ügyintéző, és kész.
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Október 16. Szombat, 10:02    Hozzászólás témája: Re: jogositvany csere postai uton Hozzászólás az előzmény idézésével

siorac írta:
Tovi írta:

De ez kiváltható azzal, ha bemész a legközelebbi DVLA irodába, és akkor az útlevelet azonnal vissza is adják.
Londonban szerintem a District line vonalán Wimbledon állomásnál van a legkönnyebben megközelíthető iroda, nekem a várakozással együtt kb. 15 - 20 percet vett igénybe. Minden olajozottan megy, az első emeletre kell menni rögtön, sorszám, ügyintéző, másik ügyintéző, és kész.

Pontositanek: Csak Wimbledonban van azonnali, online utlevelellenorzes. Londonban van sok mas helyen is iroda, de ott ugyanugy beveszik az utlevelet szemelyes ugyintezeskor is, es postan adjak vissza, tehat nincs online check.
PeggyPedro
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. November 9. Kedd, 23:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Információra van szükségem, azzal kapcsolatban, hogy ha a hivatásos jogsimnak a kategóriái lejártak, de a kategóriák érvényesítéséhez megvan az orvosi papír de külön, tehát nem szerepel a jogsiban, azt elfogadják e itt Angliában? Be tudom e küldeni cserére a jogsival együtt? Vagy csak teljes értékű jogsit cserélnek ki, tehát amin érvényesek a kategóriák?

Peggy
Vissza az elejére
zeta
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2010. November 10. Szerda, 7:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PeggyPedro írta:
Sziasztok

Információra van szükségem, azzal kapcsolatban, hogy ha a hivatásos jogsimnak a kategóriái lejártak, de a kategóriák érvényesítéséhez megvan az orvosi papír de külön, tehát nem szerepel a jogsiban, azt elfogadják e itt Angliában? Be tudom e küldeni cserére a jogsival együtt? Vagy csak teljes értékű jogsit cserélnek ki, tehát amin érvényesek a kategóriák?

Peggy

Csak érvényes jogosítványt cserélnek ki.
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. November 10. Szerda, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahogy zeta irta, a kibocsato orszag kovetelmenyei szerint ervenyesnek kell lennie.
A mellecsatolt orvosi igazolas nem fedi az ervenyesseg fogalmat.
PeggyPedro
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. November 14. Vasárnap, 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!
Maga a jogosítvány érvényes, csak a kategóriák nem, akkor sincs semmi esélyem a cserére?

Peggy
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. November 14. Vasárnap, 23:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már bocs,de mi az , hogy a jogsi érvényes, csak a kategóriák nem???????

Az , hoyg alkalmas személyazonosításra, nem egyenlő azzal, hoyg érvényes a jogsi

Ebben az esetben , nem jogosítvány, hanem azonosításra alkalmas közokirat!!!!
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. November 14. Vasárnap, 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nevető

Legutóbb sanyabtd szerkesztette (2010. November 15. Hétfő, 8:59), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban