Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

állampolgárság
Ugrás oldalra 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> British passport
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 22. Vasárnap, 20:22    Hozzászólás témája: állampolgárság Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért nyitottam ezt a topikot, hogy kiderítsem, igaz-e, hogy az EU-n belül csak egy állampolgárságod lehet, illetve hogy ha itt megigényeled a brit állampolgárságot, akkor azt Magyarországon nem fogadják el? Magyarországon csak magyar állampolgár lehetsz, brit csak akkor, ha önszántadból lemondasz a magyar állampolgárságról?

Igaz, én nem vagyok magyar állampolgár, hanem szlovák, rám más törvények vonatkoznak, de érdekelne ez magyar viszonylatban is. Ma mondta egy ismerősöm, akinek nemsokára kisbabája születik (és szintén szlovák állampolgár, párjának meg német, kubai és venezuelai állampolgársága is van Nagyon boldog ), hogy Szlovákiában nem fogadnak el más állampolgárságot, csak egyet, azaz vagy szlovák állampolgár lesz a kisbaba, vagy német. Mindkettőt nem lehet.

Így van ez Magyarországon is??? Meg az egész EU-n belül is???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 22. Vasárnap, 21:49    Hozzászólás témája: Re: állampolgárság Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Azért nyitottam ezt a topikot, hogy kiderítsem, igaz-e, hogy az EU-n belül csak egy állampolgárságod lehet, illetve hogy ha itt megigényeled a brit állampolgárságot, akkor azt Magyarországon nem fogadják el? Magyarországon csak magyar állampolgár lehetsz, brit csak akkor, ha önszántadból lemondasz a magyar állampolgárságról?

Azon allamok, amelyek megengedik a tobbes allampolgarsagot (pl. Magyarorszag es Nagy Britannia is) altalaban ezt azzal a feltetellel teszik, hogy az adott allamban nem valogathatsz. Azaz Mo-on magyar, UK-ban brit allampolgarkent kezelnek. A vilag tobbi reszen azt az utlevelet huzod elo, amelyiket szeretned.
A pontos szovegezest lasd itt, az utolso bekezdes:
http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ugyek/allampolgarsagemberijogok/allpolg20050822/kettosallampolg20081212.html/ugyleirasjogi
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 22. Vasárnap, 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval a kisbabának meg kéne kapnia a vérségi jog szerint a német és a szlovák állampolgárságot is. Viszont volt egy eset, mikoris egy illető ezt kérvényezte, de a szlovák hivatal visszadobta a papírokat, mondván: vagy csak szlovák lesz, vagy csak a másik állam polgára...

Hol tudnék ennek utánanézni? Mármint nem szlovákiai viszonylatban, hanem EU-s szinten. Nem akarom elhinni, hogy a Szlovák Köztársaság már megint különcködik, és neki mindent lehet... bár ez nem újdonság... Forgó szemek
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 3:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Szóval a kisbabának meg kéne kapnia a vérségi jog szerint a német és a szlovák állampolgárságot is. Viszont volt egy eset, mikoris egy illető ezt kérvényezte, de a szlovák hivatal visszadobta a papírokat, mondván: vagy csak szlovák lesz, vagy csak a másik állam polgára...

Hol tudnék ennek utánanézni? Mármint nem szlovákiai viszonylatban, hanem EU-s szinten. Nem akarom elhinni, hogy a Szlovák Köztársaság már megint különcködik, és neki mindent lehet... bár ez nem újdonság... Forgó szemek

Szia Erus!

A kollégám német és náluk nincs kettős állampolgárság. A felesége angol, de ő megtartotta a német útlevelét, mivel vagy angol, vagy német útlevele lehet csak. A szlovák módit nem ismerem, de el tudom róluk képzelni, hogy ugyanígy működik, amilyen soviniszták! Ördögi vagy nagyon őrült
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tothz írta:
Szia Erus!

A kollégám német és náluk nincs kettős állampolgárság. A felesége angol, de ő megtartotta a német útlevelét, mivel vagy angol, vagy német útlevele lehet csak. A szlovák módit nem ismerem, de el tudom róluk képzelni, hogy ugyanígy működik, amilyen soviniszták! Ördögi vagy nagyon őrült

Ha megigényli az angol állampolgárságot, akkor elvehetik tőle a német útlevelet és megfoszthatják a német állampolgárságától??? Senkit sem lehet megfosztani az állampolgárságától csak úgy! Ez emberi joga mindenkinek! Én ezt nem értem... Forgó szemek
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
tothz írta:
Szia Erus!

Ha megigényli az angol állampolgárságot, akkor elvehetik tőle a német útlevelet és megfoszthatják a német állampolgárságától??? Senkit sem lehet megfosztani az állampolgárságától csak úgy! Ez emberi joga mindenkinek! Én ezt nem értem... Forgó szemek

Nem megfosztják erus, hanem ha így dönt, lemond önszándékból az adott ország minisztériumában. Addig neki sem állhat az angol állampolgárság megszerzéséhez.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor az Európai Unióban az egyik államban működik a kettős állampolgárság, a másikban nem? Minden ország maga dönti el? Jó lenne valami konkrét link erről, EU-s viszonylatban... Keresgéltem már, de nem sok sikerrel.
Vissza az elejére
gidulino
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Akkor az Európai Unióban az egyik államban működik a kettős állampolgárság, a másikban nem? Minden ország maga dönti el? Jó lenne valami konkrét link erről, EU-s viszonylatban... Keresgéltem már, de nem sok sikerrel.

Hali,

Igen meglepődnék ha ezzel a témával EU-s szintű jogszabály foglalkozna... tudtommal állami hatáskor.

Német állampolgárság kérvényezésekor be kell mutatni egy papírkát hogy az addigi állampolgárságodról lemondtál. Az más tészta hogy meglévő német állampolgárság mellé szerezni egy másikat... szerintem ha az adott ország nem tiltja a kettős állampolgárságot, akkor simán lehet egy német állampolgárnak két külön ország útlevele, persze amíg a német hatóság nem tud róla...

Az állampolgárság megfosztása is állami jogkör, pl Magyarországon születéssel szerzett állampolgártól nem vonhatják meg magyar állampolgárságát.

Izelítő:

http://www.kettosallampolgarsag.mtaki.hu/statusz/stv_02.html
http://www.origo.hu/nagyvilag/20041129modositana.html

gidulino
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a fejtágításotokat, sajna a szlovák dolgoknak magamnak kell utánanéznem... Csak tudnám, hol...
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Köszönöm a fejtágításotokat, sajna a szlovák dolgoknak magamnak kell utánanéznem... Csak tudnám, hol...

A jobaratunk???? Guggggli.... Az mindent tud....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
erus írta:

Az lehet, csak nem tudom, milyen szlovák kulcsszavakat írjak be... Ilyen téren nem nagy a szlovák szókincsem... illetve amit talált, az nem pont erről szólt...
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Tovi írta:
erus írta:

Az lehet, csak nem tudom, milyen szlovák kulcsszavakat írjak be... Ilyen téren nem nagy a szlovák szókincsem... illetve amit talált, az nem pont erről szólt...

na ebben speciel nem sokat tudok segiteni, a szlovak szokincsem a pivo es a krtek-ben ki is merul, de meg ezekben sem vagyok biztos.
Nincs feletek olyasmi, mint Magyarorszagon a Complex Jogtar??? Abban benne kell legyen minden.

Ps: Jott 2 leveled, holnap scannelem
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 24. Kedd, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
na ebben speciel nem sokat tudok segiteni, a szlovak szokincsem a pivo es a krtek-ben ki is merul, de meg ezekben sem vagyok biztos.
Nincs feletek olyasmi, mint Magyarorszagon a Complex Jogtar??? Abban benne kell legyen minden.

Hehe, köszi! Mosoly

A krtek az csehül van, magyarul vakondot jelent, szlovákul: krtko. A pivo az csehül is, szlovákul is ugyanúgy van: sör. Nagyon boldog

Van jogtár, de valamiért nem találok benne semmit sem, hiába írok be különböző kulcsszavakat... szerintem nem a megfelelő oldalon keresgélek... ezt valami itthoni illetékestől kell megkérdeznem...
Vissza az elejére
szszabolcs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. December 3. Csütörtök, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
erus írta:
Tovi írta:
erus írta:

Hogy a francba jön össze a sör, és a vakond??? Mosoly Ezt még nem tudtam megfejteni... Mosoly
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 5. Szombat, 0:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szszabolcs írta:
Hogy a francba jön össze a sör, és a vakond??? Mosoly Ezt még nem tudtam megfejteni... Mosoly

Sehogy. Mosoly A kisvakond mese elején gondolom ki volt írva mindig, hogy Krtek, mert cseh mese, a sört meg minden Csehországban vagy Szlovákiában járt pasi tudja, hogy "pivo". Nagyon boldog

Tovi írta:

Tovi, még nem küldted el... beszkenelnéd lécci?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> British passport Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban