Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Magyar autóval Angliában
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aTilla84
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Január 7. Hétfő, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Visitors can use a vehicle displaying foreign plates in the UK for six months in any twelve month period, provided that all taxes and duties have been paid in their country of origin. Beyond this six month period then the vehicle should be permanently imported, registered and taxed. It is, however, widely believed that this rule is normally mis-interpreted as meaning that cars need not be registered if they leave the UK at least once every six months. In practice, only the owner holds evidence of travel into and out of the UK, and regular ferry tickets could be used in support of claims that the car had not been used in the UK for a longer period.

azt hiszem ez mindent elmond:

"as meaning that cars need not be registered if they leave the UK at least once every six months. In practice, only the owner holds evidence of travel into and out of the UK, and regular ferry tickets could be used in support of claims that the car had not been used in the UK for a longer period."

Tehát? Akkor most lehet ki-be tunnel-ezni 6 havonta? Ez azt írja hogy igen! Nem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Petihull
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 8. Péntek, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy magyarrendszamos kocsival vagyok kint lejart a műszaki itt lelehet-muszakiztatni ha nem angol rendszamos ?es ha be akarom regisztralni hol lehet olcsón biztosítót keresni 2000 font alatt n láttam
Vissza az elejére
Petihull
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 8. Péntek, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy magyarrendszamos kocsival vagyok kint lejart a műszaki itt lelehet-muszakiztatni ha nem angol rendszamos ?es ha be akarom regisztralni hol lehet olcsón biztosítót keresni 2000 font alatt n láttam
Vissza az elejére
tmarci03
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Máj 31. Péntek, 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Több éves bejegyzésekben olvastam, hogy a gyakorlatban nem gond, ha magyar rendszámú járművel több, mint 6 hónapot tartózkodunk Angliában. Jelenleg mi a helyzet, szigorítottak ilyen területen? Nem tudom, ezt mennyire figyelik. Mert végül is a határnál nem nehéz rögzíteni, hogy mikor érkezett egy külföldi rendszámú autó. Ha lejárt a 6 (vagy kevesebb) hónap és nem hagyta el az országot és nincs itteni biztosítása, akkor végül is leszedhetnek.. Tudja valaki mennyi pl a bűntetés ilyenkor?

Én 2014 július végéig tervezek Angliában élni. Most is itt vagyok, de 2013 szeptembertől jönnék ki Angliába magyar autóval. 22 éves vagyok, így a biztosítás itteni kocsira is nagyon magas lenne nekem. Dél-Angliában, vidéken lakom.

Köszi!
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2013. Június 1. Szombat, 0:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Munkatarsam miutan athajtott egy piros lampan, megallitottak. Magyar rendszam, no biztositas. Az autot azonnal elszallitottak, buntetes a piros lampaert (evidens), csak ugy kapta vissza az autojat hogy kotott ra angol biztositast ami a bal kormany miatt (is) 1400 font volt 3!!! honapra, valamint fizethette a tarolasi koltsegeket, pluszba meg be is pereltek amiert nem fizetett az autora biztositast es tax-ot ahogy azt kellett volna. Nem keves volt a birsag...(inkabb kifizette...jobban tette! )

De ez cask egy balszerencses eset...en 2006-2012-ig kozlekedtem itt a Magyar autommal. Nem szabalytalankodtam, nem allitottak meg soha, aztan inkabb vettem egy angol autot...eleg volt a parabol.
Vissza az elejére
Peter80
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Augusztus 28. Szerda, 21:25    Hozzászólás témája: Motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Motort szeretnék behozni angliába olaszországból. Nagyon bonyolult vagy drága lenne? Nem tudja valaki? Vagy esetleg valaki hozott már be EU-ból motort? Próbáltam utána olvasni de én még magyarul se érteném nagyon! Mosoly Az átjött, hogy km. órát és lámpát meg kéne variálni. Vám nincs ahogy én láttam. Kellenek a motor papírjai. És esetleg valami egyéb fontos?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ethaza
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2014. Október 4. Szombat, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én szeretnék venni egy kocsit, de nem tudom, hogy hogyan lehet most október 1-től a biztosítást akkor megkötni, mikor kifizetem a kocsit.
Előre nem akarok kötni más kocsijára, de ha nincs akkor nem vihetem haza a kocsit. Október elsejétől nem száll át az adó sem az új tulajra hanem neki is újra kell fizetni.
A kocsi amit vennék az másik városban is van. nem egyszerű hazavinni, igaz most is épp lejárt a TAX rajta. Forgó szemek
Biztos van rá valami megoldás, ebben kérnék tanácsot.
Előre is köszönöm Vicces
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
14 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban