Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Autó vásárlás, költségek
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Január 19. Szerda, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minek ideiglenes rendszám?
Ami rajta van az is jó. Kötsz rá egy biztosítást, és go ( nem fontos,de ha valami történik, akkor fizetsz, mint állat. ) az adásvételivel, már igazolod, hoyg jogosan van nálad az autó,az átirás úgyis kb 3 hét...
aztán, ha megjött az új v5, akkor ha akarod kijelented az országból.

Asszem a 11. pont,de ebben már nem vagyok biztos. ( pont 4 éve hoztam haza )

JA, ez az egész, akkor van, ha van angol lakcímed!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Február 18. Péntek, 9:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2011 elejetol megvaltoztak a bitositasi szabalyok az UK teruleten, mindenki figyeljen oda.
A regisztered keeper-nek muszaly lenni biztositasa az autojara!

From early 2011, a new law will mean that the registered keeper of a vehicle must keep it insured unless they've made a SORN (Statutory Off Road Notification). If you're not insured and haven't made a SORN, you could face a penalty. Find out what the change in the law means for you.

The new vehicle insurance law - don't be caught out

* Stay insured

In early 2011, the vehicle insurance law will change.

If you're the registered keeper of a vehicle, it must be insured at all times.

The only exceptions are:

* if you have made a SORN (Statutory Off Road Notification) for the vehicle
* vehicles that have been kept off-road since before SORN came into force on 31 January 1998 - unless they are brought back into use

What will happen if your vehicle doesn't have insurance

If a vehicle does not have insurance, the registered keeper of it could:
* receive a fixed penalty of £100
* have their vehicle wheel-clamped, impounded, or destroyed
* face a court prosecution, with a possible maximum penalty of £1000

Forras:

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/OwningAVehicle/Motorinsurance/DG_186696
Krisz865
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Máj 10. Péntek, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lehet, hogy részben off lesz amit írok, szeretnék segítséget kérni tapasztalt Angliában élő autó tulajdonosoktól. Nos több internetes fórum olvasgatása után viszonylag jól informált lettem az autóvásárlással kapcsolatban. A jogosítvány cserémet személyesen indítottam el Wimbledonban, a DVLA központban, az egyik fórumon frankón leírták, hogy kb. mire lehet számítani. Nem ide tartozik, csak gondoltam leírom, hogy hátha előfordult már mással is a következő...... Wimbledonban az ügyintézés tényleg pofon egyszerű, az első ügyintéző elkéri a kitöltött D1 formanyomtatványt, magyar jogosítványt, és az útlevelet (amit helyben le is ellenőriznek, majd visszakapod). Ezután kicsit vár az ember, másik ablakhoz hívják, ahol fizetsz (50 + 4 font), majd annyit mondanak, hogy 2 hét körülbelül, és érkezik az angol jogosítvány, hozzáteszik, ha még sem így lenne, akkor a mellékelt lapon lévő telefonszámon lehet érdeklődni, hogy hol tart a folyamat. Na hát nekem kellett érdeklődnöm sajnos... Majdnem egy hónap után felhívtam őket, hogy mi újság? Akkor derült ki, hogy nem talál a rendszerben, utána kell járnia, és elkérte minden adatomat még egyszer amit háromszor kellett lebetűznöm. Pár napra rá felhívtak, hogy nem találták meg a dokumentumomat, ezért küldtek ki egy levelet, amiben mellékelték újra a D1 nyomtatványt. Hozzáteszem a levél a nevem megszólításával kezdődik, és kapásból 3 helyesírási hiba van benne, holott előtte háromszor lebetűztem!!! Megírták, hogy kell a fotó ismét, az első alkalomnál kapott blokk másolata, útlevél-személyi másolat. Ha megkapták a válasz borítékomat, elkezdik intézni az ügyemet, és megpróbálják felvenni a kapcsolatot a magyar hatóságokkal a jogosítványom státuszát illetően. (Itt felmerült bennem a kérdés, hogy hol a magyar jogosítványom? Azt is elkeverték?) Március 28.-án voltunk Wimbledonban személyesen, és most Május 9.-én ott tartunk ahol március végén, annyi különbséggel, hogy most magyar jogosítványom sincs!!!! Ezt azért írtam le, hogy tudjátok, sajnos előfordulhat ilyen is!

Na de vissza az autóvásárláshoz. Tisztában vagyok a biztosítást befolyásoló főbb tényezőkről (lakhely, kor, nem stb.), a road tax-al, a mot-tal. Nagyjából tiszta, hogy autóvásárlásnál a forgalmi engedélyen mit is kell kitölteni. Világos hogy road tax és car insurance nélkül az autó még az utcán sem parkolhat, mert amint a rendőr ráakad, vontatják is szépen el.
Segítséget szeretnék kérni a tapasztalt autó tulajdonosoktól, hogy maga a vásárlás hogyan zajlik, illetve az azt követő első hazaút előtti teendő. Lehet külön akár autókereskedőtől szerzett tapasztalat, vagy privát tulajtól. A következőkben megértitek mi nem tiszta teljesen, kinézek egy autót...... ez esetben egy 2004-es Vauxhall Corsa 1.2-est. Látom, hogy privát a tulaj. Felhívom, hogy szeretném az autót egy megbeszélt helyen időben megnézni. Megtörtént az autóvizit. Na ezután hogyan tudom rögtön aktiválni az autóra a biztosítást???? Számomra ez a legnagyobb dilemma, milyen megoldások léteznek??? Olvastam sokat egy napos biztosításokról, olvastam olyat hogy akár telefonon is rögtön lehet aktiválni. Sokan azt írják, hogy nem árt internet közelben lenni, és rögtön megkötni rá a biztosítást. Na most ez hogy is néz ki??? Találkozunk a semmi közepén valahol, tetszik az autó, előkapom az okos telefonomat (ami nincs), és gyorsan megkötök rá egy biztosítást??? Nagyon szépen köszönöm mindenkinek előre is a válaszokat, kimondottan ebben a témában szeretnék segítséget kérni, valós tapasztalatok alapján! Üdv: Krisz
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2013. Máj 12. Vasárnap, 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Krisz865 írta:
Sziasztok!
Na most ez hogy is néz ki??? Találkozunk a semmi közepén valahol, tetszik az autó, előkapom az okos telefonomat (ami nincs), és gyorsan megkötök rá egy biztosítást??? Nagyon szépen köszönöm mindenkinek előre is a válaszokat, kimondottan ebben a témában szeretnék segítséget kérni, valós tapasztalatok alapján! Üdv: Krisz

Pontosan igy nez ki sajnos. Okostelefonnal kotsz ra azonnal biztositast (akar egy napost is), vagy elsetalsz egy internetszalonba, vagy megkered az eladot vigye neked haza, vagy trelerrel hazaszallittatod, esetleg otthagyod es ha kesobb megkotod a biztositast, elmesz erte.... Ez egy ilyen rendszer, csak igy mukodik.
Tobb biztosito ajanl ingyenes 3 napos biztiket (allitolag, en meg nem lattam ilyesmit, bar nem is nezelodtem), ezzel ingyen is hazaviheted az autot, utana lemondod es kesz.
Korulmenyes es furcsa rendszer, de ez van.....
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2013. Máj 17. Péntek, 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
Krisz865 írta:
Sziasztok!
Na most ez hogy is néz ki??? Találkozunk a semmi közepén valahol, tetszik az autó, előkapom az okos telefonomat (ami nincs), és gyorsan megkötök rá egy biztosítást??? Nagyon szépen köszönöm mindenkinek előre is a válaszokat, kimondottan ebben a témában szeretnék segítséget kérni, valós tapasztalatok alapján! Üdv: Krisz

Pontosan igy nez ki sajnos. Okostelefonnal kotsz ra azonnal biztositast (akar egy napost is), vagy elsetalsz egy internetszalonba, vagy megkered az eladot vigye neked haza, vagy trelerrel hazaszallittatod, esetleg otthagyod es ha kesobb megkotod a biztositast, elmesz erte.... Ez egy ilyen rendszer, csak igy mukodik.
Tobb biztosito ajanl ingyenes 3 napos biztiket (allitolag, en meg nem lattam ilyesmit, bar nem is nezelodtem), ezzel ingyen is hazaviheted az autot, utana lemondod es kesz.
Korulmenyes es furcsa rendszer, de ez van.....

Letezik 1 napos biztositas is! En is igy probaltam ki az automat, mert a tulajnak is lejart mar az Ove es az O biztositasaval ugye amugy sem vezethettem!
Azutan otthon kenyelmesen megkotottem a szamomra legkedvezobb biztositast.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban