Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

állampolgárság
Ugrás oldalra Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> British passport
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
maggy
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. December 9. Szerda, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

:off

Hát ha nagyon sokat iszol, megvakulsz tőle. Köztudott, hogy a vakond vak, vagy gyengénlátó. Azt nem tudom mennyi sör kellett neki ehez. Nagyon boldog

Csodálkozón
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 9. Szerda, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

maggy írta:
:off

Hát ha nagyon sokat iszol, megvakulsz tőle. Köztudott, hogy a vakond vak, vagy gyengénlátó. Azt nem tudom mennyi sör kellett neki ehez. Nagyon boldog

Csodálkozón

Nevető Nevető Nevető Nevető Nevető poén ott!!! Nagyon boldog
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Június 9. Szerda, 6:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/10270797.stm

mar a britek is erzik, hogy kezdenek sokan lenni...de megnyugtatasul mindenkinek, ez EU-n kivuliekre vonatkozik...
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Február 20. Vasárnap, 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az EEA3 form-nak új változata van a Border Agency honlapján:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucitizens/applyingundereuropeanlaw/
Vissza az elejére
edit25
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Február 28. Kedd, 12:48    Hozzászólás témája: kerdes Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!En jelenleg magyar allampolgar vagyok viszont hamarosan megkapom a magyart is, tehat kettos allampolgarsagom lesz.a kerdesem az,hogy ez esetben mint magyar allampolgar mennyire vagyok szabad Angliaban?tudom munkat kereshetek sokkal konnyebben mint roman,de gondolom azert szuksegem van par iratra mint peldaul a National insurance nr...kerlek ha van valami fontos infotok szamomra irjatok.koszonom
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. Március 7. Szerda, 7:04    Hozzászólás témája: Re: kerdes Hozzászólás az előzmény idézésével

edit25 írta:
Sziasztok!En jelenleg magyar allampolgar vagyok viszont hamarosan megkapom a magyart is,

na, akkor ennek fuss neki még egyszer...
Vissza az elejére
edit25
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Március 7. Szerda, 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jah, elnezest...tehat jelenleg roman allampolgar vagyok,de aprilisban megyek az eskut letenni a magyarra is Mosoly
Vissza az elejére
Loch
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Máj 26. Szombat, 5:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Akkor az Európai Unióban az egyik államban működik a kettős állampolgárság, a másikban nem? Minden ország a világon saját maga dönti el?
Igen, és ez nem cak az EU-ra jellemzõ. Minden ország saját maga határozza el hogy engedélyezi a kettõs/többes állampolgárságot vagy sem!

Például: Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Németország, Ausztria, Norvégia, Oroszország, Montenégró, India, Japán, Irán, Kuwait stb. nem engedélyezik, bár eggyes kiváló helyzetekben lehetnek kivételek.

Viszont: UK, USA, Canada, Svédország, Finnország, Magyarország, Horvátország, Macedónia, Svájc, Görögország, Szerbia, Belgium (2008 óta) Románia, Franciaország, Olaszország, Fülöpszigetek (2003 óta), Argentina, Brazil stb.engedélyezik a többes állampolgárságot. Nagyon boldog

Fontos tudni hogy ha egy pl. magyar/kanadai kettõs állampolgár kanadában tartózkodik, akkor a kanadai törvények/hatóságaok kizárólag csak kanadai állampomgárnak tekintik az az nem kérhet védetséget a magyar konzulátuson és vice versa, stb. stb.

Felkiáltás Fontos: beútazáskor/kiutazáskor Magyarországról a magyar útlevelet használjuk, Kanadában a kanadait stb. harmadig országban bármelyiket lehet, de fontos hogy azzal amelykel beléptünk, azzal lépjünk is ki!

erus írta:
Jó lenne valami konkrét link erről, EU-s viszonylatban... Keresgéltem már, de nem sok sikerrel.

Szlovákiában:
Idézet:
Dvojité občianstvo:
Právne predpisy umoľňujú občanom SR ma» okrem ątátneho občianstva SR aj ątátne občianstvo iného ątátu len v určitých prípadoch. V praxi je preto moľné, aby bol občan SR zároveň občanom inej krajiny (ak to umoľňujú aj predpisy takejto druhej krajiny) a mal tak tzv. dvojité ątátne občianstvo.

http://mic.iom.sk/sk/obcianstvo/vseobecne-o-obcianstve/34-strata-statneho-obcianstva-slovenska.html

Kivétel:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=17&eventid=1615

Idézet:
Multiple or dual citizenship is not something one can "apply for". Every country makes its own rules as to who its citizens will be.

http://www.euimmigration.org/dual_citizenship.html

Hogy melyik EU tagállamnak milyen törvénye van az állampolg. kapcsán a következõ linken lehet többet megtudni, bár némelyik adatok are out of date, (pl. azt irja hogy Finnország nem engedi a többesállampolg. pedig engedi 2003 óta):

http://www.immigrationcitizenship.eu/2009/05/european-citizenship-laws-application.html

edit25 írta:
Jah, elnezest...tehat jelenleg roman allampolgar vagyok,de aprilisban megyek az eskut letenni a magyarra is Mosoly

Román állampolgárként ezek a szabályok vonatkozhatnak rád:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucitizens/bulgaria-romania/

Viszont ha megvan a magyar állampolgárság és a magyar útlevél akkor jobban tudsz boldogulni:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucitizens/rightsandresponsibilites/
Isten Szellemének nincs emberi hangja. Ezért vett Magához egy embert - Gabriele von Würzburg, akit prófétanőjévé képzett, aki a Szellem fény-nyelvét fel képes fogni és le tudja fordítani emberi szavakra.
Vissza az elejére
angi115
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Július 20. Péntek, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Tanacsot szeretnek kerni.En szlovak ,a parom magyar allampolgar.Meg nem vagyunk osszehazasodva,de uton van a baba.Angliaban elunk,a patom 5 eve en 2.Azt szeretnem tudni,hogy ilyen esetben milyen allampolgarsagu lesz a baba?

Elore is koszonom a segitseget!
Vissza az elejére
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Július 20. Péntek, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
A baba a te állampolgárságod fogja kapni automatikusan. Amikor a kislányom született, mi sem voltunk házasok a párommal, és a baba kis könyvébe meg az én vezeteknevem is adtak a picinek, hiába mondtuk, hogy az apa vezeteknevet kapja. De az angolokat nem érdekli az állampolgárság, nektek kell regisztrálni a nagykövetségen, és magyar illetve szlovák anyakönyvi kivonatot/útlevelet kérni. Addig míg ezt meg nem teszitek, nem igazán van nemzetisége a babanak.
Vissza az elejére
angi115
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Július 20. Péntek, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszonom Amber.
Hat ez akkor nem lesz egy egyszeru folyamat.Es itt Angliaban kell elmenni a nagykovetsegre?Gondolom a magyarra is meg a szlovakra is.
Vissza az elejére
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Július 24. Kedd, 0:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia angi115!
Igen nektek kell menni a nagykovetsegekre. Nem olyan bonyolult, mert csak idopontot kersz, es viszel mindent amit kernek, aztan egyszerre meg lehet kerni a baba anyakonyvi kivonatat meg az utlevelet is, ha nem vagytok hazasok, de a parod nevet adjatok a picinek, akkor apasagi nyilatkozatot is tennie kell.
Inkabb idoigenyes. En most kertem idopontot a nagykovetsegtol, November a legkorabbi, es ehhez add a 3-4 honapot mire elkeszulnek a papirok....
Ami esetleg fejtorest okozhat hogy kerik az angol szuletesi kivonatat forditasat, de nekem elfogadtak, hogy en magam forditottam le, nem kell fordito.
Vissza az elejére
Kataton7
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Január 28. Hétfő, 15:43    Hozzászólás témája: life in the uk Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A UK allampolgarsagnal az applicationhoz kell-e a Life in the UK test vagy nem? Irtam emailt a megfelelo helyre de meg nem kaptam valaszt google-oztem is de eleg ellentmondasos adatokat kaptam. Biztos volt mar ilyen kerdes/valasz de megkoszonnem.
Vissza az elejére
Dincsi
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2013. Február 27. Szerda, 19:32    Hozzászólás témája: Re: life in the uk Hozzászólás az előzmény idézésével

Kataton7 írta:
Sziasztok!

A UK allampolgarsagnal az applicationhoz kell-e a Life in the UK test vagy nem? Irtam emailt a megfelelo helyre de meg nem kaptam valaszt google-oztem is de eleg ellentmondasos adatokat kaptam. Biztos volt mar ilyen kerdes/valasz de megkoszonnem.

Szia Kataton7!

Ezt talaltam :

" ... There are currently (as of January 2013) two ways you can be tested on these requirements :

- Take the Life in the UK test. The questions are written in a way that requires an understanding of the English language at English for Speakers of Other Languages (ESOL) Entry Level 3, so there is no need to take a separate English language test. People here on work visas, including those on Tier 1 and Tier 2 of the pointsbased system, normally must pass the Life in the UK to become permanent residents.

-Pass an ESOL course in English with Citizenship. You will need to take this course if your standard of English is below ESOL Entry Level 3 . The course will help you to improve your English and learn more about life in the UK. At the end of the course you will take a test.

Once you have passed one of these tests, you can make an application for permanent residence or British citizenship.

From October 2013 , the requirements will change. From that date, for settlement or pemanent residence, you will need to :

-Pass the Life in the UK test

AND

-Produce acceptable evidence of speaking and listening skills in English at B1 of the Common European Framework of Reference. This is equivalent to ESOL Entry Level 3.

The requirements for citizenship applications may also change in the future.

... "

Forras :

Life in the United Kingdom
A guide for New Residents
3rd edition
2013

Remelem segit. Mosoly
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> British passport Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban