Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Angliai munka
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 69, 70, 71  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka Londonban
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
angliaa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. December 14. Szerda, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Nagyon nem szamit, hogy amit itt keresel, az otthon mennyit er - itt koltod el. Itt elsz. Es nem lehet kulonbseget tenni, max ha osszehasonlitod a ket oldalt (bevetel/kiadas). De ezt atszamitani?"--seci--

Jólvan legyen igazad,nem vitázok ilyen mellékes dolgokról. Mosoly
De szerintem igenis nagyon lényeges,hogy a külföldi pénz mennyit ér nálunk!
Mert szinte minden magyar azt számolja,hogyha kimenne dolgozni külföldre,akkor majd az ottani keresetét beváltva forintra,rövid időn belül itthon tud venni lakást,házat,autót, stb. Vagy például mennyit tudna hazakűldeni a családjának forintba átváltva.
Sőt a külföldieknek is számit,hogy mennyit ér a pénzük forintban,mert ha eljönnek hozzánk nyaralni,szórakozni,akkor többet megtehetnek,megvehetnek,mint saját hazájukban a saját pénzükön! Na erről ennyit.
Most pár kérdés: Ha pl. kimegyek dolgozni minimálbérért,akkor majd kb. 7400 fontig nem vonnak le adót és tisztán megmarad a havi minimálbérem?--babababa írta--
Egyébként 6 font a minimális órabér. Ez havi 168 órára~ 360 ezer forint.
Ha ez megmaradna tisztán havonta,az már azért elég jó költőpénz lenne! Mosoly
Ha pedig van levonás,akkor pl. mennyit vonnak le ebből a minimálbérből havonta?
Mivel te kint dolgozol,biztossan vágod ezeket a dolgokat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. December 14. Szerda, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
De pl. azt is szamold bele, hogy kb. 300font havonta ha csak egy szobat is berelsz, kb. 150-200 font a kaja, es az utazas is ott van. Szoval minimal berbol azert annyit nem lehet felretenni. Ezert fontos hogy itt keresed es itt koltod el. Persze szepen hangzik a havi 300ezer otthon, de itt mar annyira nem. Emellett a heti 40 ora ritka, leginkabb 30oras munkakat ajanlanak.
Vissza az elejére
angliaa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. December 14. Szerda, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mint írtam az előbb,hogy 168 óra~1000 font~360 ezer forint most.
Természetessen úgy gondoltam,hogy ebből kell kifizetni minden költséget havonta! Ami utánna megmarad,az a tiszta költőpénz.
Viszont még nem kaptam választ a kérdésekre,amit írtam az előbb.

A végén még kiderűl,hogy mégis valóságos árakat irkáltam-legalábbis elég reálissat- a szállásról,kajapénzről, mivel "amber",aki elvileg kint dolgozik hasonló árakat írt most előttem! Kacsintó
Szállás~100 ezer ft-----enyém volt~120 ezer ft,
kaja~70 ezer ft----------enyém volt~90 ezer ft.

Mondjuk a tömegközlekedési bérletet megirhatnád,hogy mennyibe kerűl,amivel metrózhatsz,buszozhatsz...? Kiváncsi lennék rá,hogy ott mennyit tévedtem!Kacsintó

Ahogy "amber" írta,hogyha heti 30 órát dolgoznak,akkor az elvileg heti
30x6 font ~ azaz heti 180 font x4 ~ az havi 720 font ~ami havi 260 ezer forint most.
Ugyebár ez a havi 260 ezer forint a bruttó fizetés!?
Ha még ebből kell adózni,akkor mennyi maradna?
Ha levonjuk ebből a havi költségeket,akkor már nem is tűnik olyan soknak ez a pénz!?
Viszont,ha azt nézzük,hogy csak heti 30 órákat dolgoznak ezért,akkor már nem is rossz! Forgó szemek
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 7:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

-adót nem vonnak, bizonyos éves jövedelemig, de NI hozzájárulást ekkor is kell fizetni, tehát a nettó kereseted egy kicsivel kevesebb lesz, mint a bruttó, de ennek az összegnek a pontos számításához kismillió weboldal van
-forintban számolni, mi mennyibe kerül, eléggé valóságtól elrugaszkodott dolog, ha csak az elmúlt 5 évet nézed, a font árfolyama volt 415 és 285 HUF is, ha mondjuk 70 fontot fizetsz hetente lakbérre, ez cca. 20 ezer és 29 ezer forint között változik, szigorúan teoretikusan, ha átszámolgatnád, de neked attól még mindig csak 70 font lesz...
-van olyan altopic is, hogy megélhetés költségei, meg olyan is, hogy mi mennyibe kerül, érdemes azokat is böngészni, elég sok le van írva ott is, válaszok azokra a felvetésekre, amit angliaa itt leírt
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 7:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angliaa írta:
Jó olvasgatni és tájékozódni a neten,mert mindenféle írásokat találhatunk.
pl. van ilyen is: http://about-uk-work.blog.hu/2011/06/26/sz_allaskozvetitok_5_resz_s_parasztvakitas

Az angliai minimálbér ugyebár kb.300 ezer forint havonta,bruttóban!Nettó kb.240 ezer ft! Most nézzük kb. a kiadásokat havonta: 120 ezer ft jobb szállás+30 ezer ft tömegközlekedés+kaja...90 ezer ft = 240 ezer ft! Tehát a minimálbér a szűk megélhetéshez elegendő, semmi plussz pénz nélkűl! Ha valaki azt hiszi,hogy Angliában sok pénze lesz majd,akkor ezekből kell kiindúlni.
A másik,hogy a közlekedés,autózás is egészen szokatlan: balra tartás van és jobbkormányos autók!
Az egészségügyi dolgok,bejelentkezések drágák és hosszadalmassak! Itt nálunk jobb az orvosi ellátás és gyorsabb! -ezeket mind a netről olvastam és ismerősöktől hallottam,akik kinnt voltak-.
Tehát aki kiakar menni dolgozni,ezek felől nem árt tájékozódni többek között...na és persze kellene beszélni angolúl is!

csak hogy tudd: az egészségügy ellátás térítésmentes. és igen, ezért (is)vannak hosszú várólisták, azt meg nem az én tisztem megítélni, melyik ország egészségügyi ellátása jobb, de a UK-ben valahogy mégis tovább élnek az emberek kb. 8 évvel, mint Magyarországon...

és nahát, milyen furcsa, balratartás, és jobbkormányos autók, erre mondják, ha nem mondod, hülyén halok meg...

ezt a forintban számolást meg felejtsd el, ezt nem mondták még az ismerőseid?

De a legfontosabb következtetést Te magad is levontad: angolul beszélni (írni, olvasni) tudni kell
Vissza az elejére
angliaa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 8:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tenkjúverimács Mosoly
Ennyivel is többet tudok már,köszönet bertie-nek. Kacsintó
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 9:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angliaa írta:
De szerintem igenis nagyon lényeges,hogy a külföldi pénz mennyit ér nálunk!

Figyusz, tegyuk fel, hogy megtakaritasz havi 1000 fontot. Az most 360.000 forint. A nyaron 275.000 forint volt. Na most akkor mennyit er otthon? Es mennyit fog erni husvetkor? Vagy jovo karacsonykor?

Az 1000 font itt husvetkor is es jovo karacsonykor is 1000 font lesz, es kb annyit fog erni, mint most.

Nincs olyan, hogy megtakarithatsz havi 100.000 forintot! Lehet, hogy 120-at, de az is konnyen lehet, hogy 80-at takaritasz meg, mert az arfolyam iszonytatosan ingadozik.

Csak erre akartam felhivni a figyelmet.

Es igen, lenyeges, hogy mennyit er otthon. Pl amikor hazamegyek (ugyan egyre ritkabban), akkor "shocking" arak vannak, mert ugye ami neked 1000 forint az nekem vagy 2.50 font vagy 4.00 font, ami ugye baromian nem mindegy. A gond csak azzal van, hogy en fontot keresek, igy amit kb eldonthetek az az, hogy hazamegyek krozust jatszani (tobbet koltok 30%-kal kajara, mint itt) vagy sem.

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
angliaa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jólvan "seci" ,megértettem,amit irtál.
Tehát valóban,aki Angliában keresi meg és költi el a pénzt,annak mindegy,hogy az országon kivűl milyenek az árfolyamok!
Az átváltás,átszámitás akkor lényeges,ha más országban akarjuk felhasználni a pénzt vagy más valutában költekezünk,ennyi. Kacsintó

Egy másfajta kérdés:
Angliában van analóg tv adás vagy csak digitális csatornákat lehet fogni?
És van köztük esetleg magyar adó?
Itthon januártól megszünik az analóg tv sugárzás és csak digitális csatornákat lehet majd fogni,akár sima antennával is.Forgó szemek
Vissza az elejére
Kriszti1973
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok:)

Ezt a céget ismeri valaki? Quattro Recruitment.
Kérlek írjatok valamit igen vagy nem. Köszi
Még egy kérdés London Lutonból, hogyan lehet eljutni Norwichbe?
Vissza az elejére
agi1001
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 19:04    Hozzászólás témája: coca cola gyár Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nem nagyon szoktam blogokban hozzászólni semmihez, de mi magyarok tartsunk össze úgy gondolom. Szeretnék segíteni azokon az embereken akik esetleg a coca cola munkára jelentkeztek. Ne dőljetek be. Az egyik közeli rokonom 2 hete ment ki. Szombaton jön is haza, mert semmi munka. Csak ígérgetnek. Eddig volt kinn egy férfi ügyintéző, aki állítólag semmit nem csinált, őt lecserélték és most helyette egy nő vette át az irányítást, de nem is keresi őket kint. Mindenki csak össze vissza beszél, de munka semmi nincs. És nem csak a coca col-ba, hanem sehol! Úgyhogy akinek az a szándéka hogy Szabó László cégéhez megy, nagyon gondolkozzon el, hogy megéri-e neki feladni az itthoni életét!!!
Remélem tudtam egy kicsit segíteni!
Vissza az elejére
angliaa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na tessék,megint egy átverés és már sokadszorra előjön ez a szabózászló név! Leirhattad volna,hogy mennyi pénzt kértek el a közvetitésért(talán előre) és mennyit kellett fizetni a szállásért,kaucióért(gondolom,ott is bukott el pénzt,mivel hazajön). Őrült
Már többször leirtuk itt a fórumon,hogy nem szabad fizetni (ismeretlen) közvetitőknek a munkáért és ahol nyelvtudást sem kérnek,az már eleve átverés lehet!
Az a biztos ,ha az ember saját maga intézkedik nyelvtudással persze vagy ismeretségen keresztűl megy ki dolgozni!
Vissza az elejére
angliaa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viszont az ilyen átveréses közvetitők szokták irni,hogy adnak mindenre garanciát!
Na akkor ilyen helyzetben mire mész az adott garanciájukkal,mit tudsz ellenük tenni vele? Forgó szemek
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angliaa írta:

Angliában van analóg tv adás vagy csak digitális csatornákat lehet fogni?
És van köztük esetleg magyar adó?
Itthon januártól megszünik az analóg tv sugárzás és csak digitális csatornákat lehet majd fogni,akár sima antennával is.Forgó szemek

régiónként állnak át, vagy talán már az egész ország át is állt digitálisra, elvileg be lehet fogni magyar adókat is, az igazat megvallva én megvagyok nélkülük a 21. században, az interneten ott van minden információ
de egyébként erről is van külön altopik, hogyan lehet magyar csatornákat fogni...
Vissza az elejére
agi1001
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angliaa írta:
Na tessék,megint egy átverés és már sokadszorra előjön ez a szabózászló név! Leirhattad volna,hogy mennyi pénzt kértek el a közvetitésért(talán előre) és mennyit kellett fizetni a szállásért,kaucióért(gondolom,ott is bukott el pénzt,mivel hazajön). Őrült
Már többször leirtuk itt a fórumon,hogy nem szabad fizetni (ismeretlen) közvetitőknek a munkáért és ahol nyelvtudást sem kérnek,az már eleve átverés lehet!
Az a biztos ,ha az ember saját maga intézkedik nyelvtudással persze vagy ismeretségen keresztűl megy ki dolgozni!

60.000 Ft-ot kellett Pesten fizetni, kint meg olyan 120.000 Ft. De ebben nem vagyok biztos. Akkor a szállás 2 hét előre stb, stb..... Munka meg sehol!!!
Vissza az elejére
angliaa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. December 15. Csütörtök, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kösz, bertie! Az interneten végülis bejön minden rádió és tv csatorna!?
A rádiókat ingyen lehet hallgatni a neten,de a tv csatornákért gondolom már fizetni kell!? Még nem próbáltam,talán majd egyszer megnézem.

Milyen jó,hogy szinte minden kérdésemre van már külön altopik,ami megválaszolta már!? Az igaz,hogy nem néztem még körűl az altopikokban csak ide szoktam benézni,na mindegy. Mosoly
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka Londonban Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 69, 70, 71  Következő
36 / 71 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban