Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Adóvisszaigénylés
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Február 14. Vasárnap, 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nastic79 írta:
BabaBaba írta:
nastic79 írta:
Sziasztok!!
December ota dolgozok agency-n keresztul volt home office-om NI szamom mielott elkezdtem dolgozni megis BR W1 be vagyok!! Sok adot vonnak, mi a teendo szeretnem ezt elintezni!! Egyaltalan ezt az agency-nek kellene vagy nekem intezni? Menjek a legkozelebbi adohivNem talalkoztam se p45 se p60-as papirkaval!!
segitseget elor eis koszonom

A P46-os nyomtatvanyt kell kitolteni es elkuldeni, ahogy azt az elozo hozzaszolo is elmondta mar. Igaz lehet csuszik egy kicsit a visszautalas,de elobb utobb megkapod a penzed.

P46 az all in?? ha kitoltom kapok tax codot meg vissza is kapom amit tulfizettem?? Bocsi ha nehez a felfogasom pedig konyvelo szakmam is van!Nagyon boldog

igen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attila2005
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Február 16. Kedd, 9:36    Hozzászólás témája: Valasz nastic79 reszere. Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kis felreertes van ismet a hozzaszolasok miatt a P46 NEM ismetlem NEM az adovisszaigenylesre van!
A P46 os dokumentum akkor szukseges amikor valaki munkaba all egy munkahelyen ahova nem vitte az elozo cegtol kapott P45 os kilepo es elozo jovedelem igazolo dokumentumjat vagy uj munkahelyet kezd illetve az elso munkahelyen dolgozik. Ebben az esetben kell kitolteni a P46 os formanyomtatvanyt majd ezt a munkaltato bekuldi az adohatosagnak ahol regisztraljak es egy tax codot allitanak ki ( amennyiben ez nem volt meg vagy modositasok vannak az adott adoevben valamint ha nem volt Tax code az elozo P45 on.) adott esetben az adott munkaltato mar be is irhatja milyen TAx codot hasznal az alklamazott elszamolasahoz.
A P46 nak semmi koze az adovisszateriteshez!
A P46 csak es csupan az megfelelo adozasi es levonasi besorolas miatt van!
Amennyiben nem rendelkezik valaki P45 vagy P60 al az eleg nagy baj hiszen az a jovedelem igazolasi dokumentum, sajnos Agency s munkavallaloknal ez gyakori hogy ''nincs meg'' miert is lenne igazabol.
Ez csak azt tukrozi hogy mennyire figyelnek oda egy Agency nel a legalasi foglalkoztatasi szabalyokra valamint a levont es esetlegesen befizetett adokra es jarulekokra amik a legtobb esetben nincsennek befizetve az adohatosag szamlaira. ( ezert nincs P45 vagy P60 altalaban)

nastic79 írta:
BabaBaba írta:
nastic79 írta:
Sziasztok!!
December ota dolgozok agency-n keresztul volt home office-om NI szamom mielott elkezdtem dolgozni megis BR W1 be vagyok!! Sok adot vonnak, mi a teendo szeretnem ezt elintezni!! Egyaltalan ezt az agency-nek kellene vagy nekem intezni? Menjek a legkozelebbi adohivNem talalkoztam se p45 se p60-as papirkaval!!
segitseget elor eis koszonom

A P46-os nyomtatvanyt kell kitolteni es elkuldeni, ahogy azt az elozo hozzaszolo is elmondta mar. Igaz lehet csuszik egy kicsit a visszautalas,de elobb utobb megkapod a penzed.

P46 az all in?? ha kitoltom kapok tax codot meg vissza is kapom amit tulfizettem?? Bocsi ha nehez a felfogasom pedig konyvelo szakmam is van!Nagyon boldog

Adovisszteritest, Adotanacsadast, LTD alapitas, Self-employed es Ltd Company-k konyvelese, payroll, VAT es teljeskoru szolgaltatas, kiemelkedo referenciak, ingyenes tanacsadas es informacio. www.acslibertygroup.com vagy info@acslibertygroup.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Február 16. Kedd, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az en tapasztalataim szerint, eleg volt a P46-os nyomtatvanyt bekuldeni a helyes adosav beallitasara valamint ezzel egyidejuleg a tulfizetett ado visszaigenylesere. Nem akartam felrevezetni senkit. Nalunk ennyi is eleg volt.
Vissza az elejére
nevetlen
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 1. Hétfő, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi az igazsag abbol,hogy ha valaki nem dolgozik itt 5 evnel tobbet es vegleg hazamegy (le kell adni az ni kartyat) akkor visszakerheti az osszes befizetett adot es (tb-t de ersze akkor elvesznek az evek) es utanna mar nem is melozhat tobbet angliaban.
Nagyon fontos lenne ha valaki valaszolna nem olvastam az osszes hozaszolast ha mar volt akkor link is jo.Koszi!
Vissza az elejére
nevetlen
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 1. Hétfő, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi az igazsag abbol,hogy ha valaki nem dolgozik itt 5 evnel tobbet es vegleg hazamegy (le kell adni az ni kartyat) akkor visszakerheti az osszes befizetett adot es (tb-t de ersze akkor elvesznek az evek) es utanna mar nem is melozhat tobbet angliaban.
Nagyon fontos lenne ha valaki valaszolna nem olvastam az osszes hozaszolast ha mar volt akkor link is jo.Koszi!
Vissza az elejére
nevetlen
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 1. Hétfő, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vissza az elejére
szandi1990
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Március 1. Hétfő, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én nem tudom, de ha belegondolok, hogy eu-s állampolgár vagy, akkor miért ne jöhetnél vissza dolgozni? nem tiltanak ki az országból vagy hasonlók. legalábbis szerintem. de majd a mesterek és guruk jönnek és megadják a választ számodra. szerintem nem Te lennél az első, aki hazamegy, aztán később mégis visszajön... (1x is elég lett volna beírni!) Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
nevetlen
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 1. Hétfő, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Március 1. Hétfő, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nevetlen írta:
Sziasztok!

Valaszoltunk mar parszor erre a kerdesre.
EU allampolgarokra nem vonatkozik. Ha netan Ghanai allampolgar vagy, akkor visszakapod....
szandi1990
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Március 1. Hétfő, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nevetlen írta:
Sziasztok!

Egyébként, csak gondolkodj! Józan paraszti ésszel! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
moncsilla90
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 9. Kedd, 8:51    Hozzászólás témája: hogy igenyeljek adot NIN nelkul, itthonrol? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Lenne egy nagy kérésem feletek! Esetleg ha valaki tudna nekem ebben segiteni, nagyon megkoszonnem. Arrol lenne szó, hogy amikor kint dolgoztam angliaban a home officem elinteztem, de a NI kartyamat nem Szomorú...mivel mar jottem haza, mire behivtak volna interjura. Hát es igy mint mindnki mas szeretnem en is visszaigenyleni az adomat. De tobb illetotol is hallottam, hoyg a munkaltatomtol kell hogy kapjam meg a P45 e s a P60as papirt....a munkaltatomtol is megvan par papir, amivel tudom bizonyitani hoyg ott dolgoztam, de a kesz papirom hoyg be is fejeztem az sajnos nincs, mert viharfuttaban jottem haza, egyik hetrol a masikra, nos mivel en nem vagyok ott, ez igen nehez ezt megoldanom...innen szlovakiabol...vagyis otthonrol nem igen sikerulne....megis hoyg kezdjek bele? vagy mekkora eselyem van ahhooz hoyg visszakapjam azt ami jar? hallotam errol a tax back-rol is...be is adtam a kervenyt, de ehhez szuksegem van a NINre...de sajnos mar eleg regota nem kapok valaszt Szomorú a penz viszont kellene, mert abbol szeretnek ujra kimenni angliba. szoval nem tudom hoyg mit is kene kezdenem....ha esetleg valaki tudna tanacsot adni, akkor az nagy segitseg lenne szamomra.......e-mailbe a moncsilla90@azet.sk-ra kuldhettek Vicces vagy esetleg itt ha valaki tudna par sort....nagyon koszoonom! SZIASZTOK....udv. Monika
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
judy70
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 11. Csütörtök, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Probaltam vegig bongeszni ezt a forumot, de nem teljessen vagyok biztos a dolgomban. Ezert kerek segitseget. Haza jottem, es szeretnem visszaigenyelni a tulfizetett adomat az elmult 4 evbol. Szoval akkor el kell kuldenem a P 45, P 60, egy employment recordot,es a banki adatokat. Ennyi vagy valami meg kimaradt?
Milyen cimre kell kuldeni? A helyi tax office-ba, vagy valamilyen kozponti cimre? Elore is koszonom.
Vissza az elejére
Intereu
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 21. Vasárnap, 18:08    Hozzászólás témája: Hivatalos cégbejegyzés, könyvelés Angliában. A LEGOLCSÓBBAN Hozzászólás az előzmény idézésével

Hivatalos cégbejegyzés, könyvelés Angliában. A LEGOLCSÓBBAN! Ma már az Angliában bejegyzett cégét Magyarországon is hivatalosan használhatja! Előnyei, hogy nincs törzstőke, nincs osztalékadó, alacsony az alapítási költség. Angliában a nyerésegadó csupán 21%. Tehát, jelentős az adómegtakarítás. LTD /KFT/ alapítása tartalmazza a társasági szerődést, bankszámlanyitást és az alapító okiratokat. Ezen felül, irodánk ellátja cégének teljeskörű titkársági feladatát, Valamint, üzleti és adótancsadást biztosítunk. Ön csak utólag, a hivatalos cégpapírok átvetelekor fizet! Tel.:00447908007145 Visszahívjuk! www.angolceg.eu
Vissza az elejére
attila2005
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Március 23. Kedd, 9:25    Hozzászólás témája: Valasz judy70 reszere. Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Judy70.

A tulfizetett adot vissza lehet igenyelni az eredeti P45 es vagy P60 avagy mindketto megletevel valamint egy igenylo levellel amina szemelyes adatok es a pontos cim szerepel. Az Employment record akkor kell ha valaki nem rendelkezik P45 es vagy P60 al. Termeszetesen a megfelello dokumentumot kell kitolteni ebbol tob b fajta van mindig merlegelve a hazautazo, kikuldetest-szerzodest befejezo illetot figyelembe veve, stb.
Az adovisszateritesi kerelmet altalaban a lakcimhez helyileg kirendelt es illetekes adohatosaghoz szoktak bekuldeni a gyorsabb ugyintezes miatt.
Amennyiben kulfoldrol szeretne intezni ugy ajanlom, hogy keressen angol bankszamlaszammal rendelkezo ugyintezot vagy baratot abban az esetben ha mar megszuntette bankszamlajat ugyanis az adohatosag nem nagyon szeret kulfoldre utalni csak kiveteles esetekben.

judy70 írta:
Sziasztok!
Probaltam vegig bongeszni ezt a forumot, de nem teljessen vagyok biztos a dolgomban. Ezert kerek segitseget. Haza jottem, es szeretnem visszaigenyelni a tulfizetett adomat az elmult 4 evbol. Szoval akkor el kell kuldenem a P 45, P 60, egy employment recordot,es a banki adatokat. Ennyi vagy valami meg kimaradt?
Milyen cimre kell kuldeni? A helyi tax office-ba, vagy valamilyen kozponti cimre? Elore is koszonom.

Adovisszteritest, Adotanacsadast, LTD alapitas, Self-employed es Ltd Company-k konyvelese, payroll, VAT es teljeskoru szolgaltatas, kiemelkedo referenciak, ingyenes tanacsadas es informacio. www.acslibertygroup.com vagy info@acslibertygroup.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kristoph
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 24. Szerda, 2:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló.

Csak azért írok mert nemrég ismerkedtem meg a 3 nevű szolgáltatóval és szerintem nekünk, kint élő magyaroknak, pároknak nagyon ideális. Olcsó, mindössze 10font feltöltésért cserébe 150mega netezést engednek a telón + INGYEN skype-ot és msn-t korlátlanul. jah....és ilyen feltöltőkártyás rendszerben egyedülállóként INGYEN lehet hálózaton belül beszélni korlátlanul. Szóval kinti párok, haverok előnyben. A lenti linkre kattintva házhoz küldik a simeket (amennyi csak kell) és ha feltöltötted 10fonttal jóváírnak +2fontot automatikusan. NEM CSALÁS. Ez Nagy Britannia legjobb 3g-s lefedettségű szolgáltatója. Szerintem egy próbát mindenképp megért.

Mindenkinek a legjobbakat!

http://freeagent.three.co.uk/stand/view/id/11868
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Következő
17 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban