Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Adóvisszaigénylés
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Március 4. Kedd, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha 5220 alatt van az eves jovedelmed, nem kell adot fizetned. Az adoev itt aprilis 5/6-an kezdodik es tart a kovetkezo ev aprilisig! Tehat nem jan-decemberig! Nem tudom, mikor kezdtel dolgozni, de ha mondjuk augusztusban, akkor nem erted el a fenti minimumot - tehat nem kell adot fizetned!

Azt, hogy mennyi adot, NI-t kellene fizetnie utanad azt a www.listentotaxman.com oldalon tudod megnezni. Ha van paysliped, miert gondolod, hogy nem legalis?

Az EU-n belul ott kell adot fizetned, ahol eletvitelszeruen elsz - azaz az ev 50%-at plusz egy napot toltod. HA itt, akkor itt - szlovak jogszabalyokat nem ismerek, csak az ittenit, a magyart meg az EU jogszabalyait. Mo-on csak akkor kell extran adobevallast keszitened, ha van pl. tokejovedelmed is (mondjuk kiadod a lakasod) mert az mindig ott adozik, ahol a jovedelem kepzodik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 4. Kedd, 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aha, köszönöm szépen! Október közepén kezdtem el dolgozni, úgyhogy ez lehet az oka... Áprilisig csak 3500 fontot kapnék.

És akkor nem kapok P45-öt, igaz? De akkor az új munkahelyemen, ha kérik, akkor mit kell mondanom? Hogy még csak ennyi ideje dolgozom itt, és az évi jövedelmem nem éri el a minimumot?

Igen, tudom, hogy itt kell adót fizetnem, de a szlovák adóhivatal kitalálta, hogy nekik kell róla igazolás, hogy én itt fizetem az adót, illetve a munkáltatóm fizeti utánam. Az adóhivatalok már csak ilyen szeszélyesek... Nagyon boldog

Azért gondoltam, hogy nem legális, amit csinál, mert pl. a főnököm még sosem hallott a WRS-ről, azt sem tudta, mi az, mikor megmutattam neki a weboldalt... és azt mondta, ne intézzek semmit, jó az úgy, ahogy van... a többi alkalmazott sem küldte be, sőt nekik még csak NI számuk sincs, én azt elintéztem. Valószínűleg ebből majd még származhat kellemetlenségem... viszont azt olvastam, hogy ha nincs meg a WRS, akkor legfeljebb a munkáltatómat büntethetik meg. Igaz ez?
Vissza az elejére
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Március 6. Csütörtök, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

P45-ot akkor kapsz, ha munkahelyet valtasz. Nem a P60-ra gondolsz? Azt az adoev vegen kapod.
WRS regisztraciot a munkaltato intezi - ezert ot buntetik meg, nem teged. De en azert elkezdenek kavarni valamit, mert akkor is be kell jelentkezned, ha az adominimum alatt van a jovedelmed.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 6. Csütörtök, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury írta:
WRS regisztraciot a munkaltato intezi - ezert ot buntetik meg, nem teged.

Ezt hol olvastad? Marmint, hogy a munkaltato intezi?
Hogy megbuntet(het)ik, ha teged alkalmaz es te nem vagy regisztralva, az OK, mert az kimeriti az illegalis munkavallalo foglalkoztatasat.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 6. Csütörtök, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury írta:
P45-ot akkor kapsz, ha munkahelyet valtasz. Nem a P60-ra gondolsz? Azt az adoev vegen kapod.
WRS regisztraciot a munkaltato intezi - ezert ot buntetik meg, nem teged. De en azert elkezdenek kavarni valamit, mert akkor is be kell jelentkezned, ha az adominimum alatt van a jovedelmed.

A legtöbb helyen a WRS-t a dolgozónak kell intéznie. Le kell tölteni a formot, kitölteni azt és kitöltetni a munkaadóval, majd a csekkel együtt elküldeni. Maximum, ha a munkáltató nagyvonalú visszafizetheti a befizetendő összeget. Akad azért időnként rendes, többnyire nagy cég, amelyik elintézi a munkavállalónak, de a kisebb céget áthárítják a munkavállalóra.
Vissza az elejére
revo
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Március 7. Péntek, 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok

Tothz azt irtad hogy a nejed otthoni jovedelmevel itt nem nagyon foglalkoztak, ami azt jelenti hogy egyaltalan nem vettek figyelembe?
dec 23 ota dolgozom itt, tehat az adoev kozepen kezdtem.melleseg BR-t fizetek az egyik helyen a masikon meg azt sem tudom hogy vonnak e adot. igazabol bizom benne hogy ami visszajar azt visszakapom:)
az eves jovedelembe beleszamit az otthoni(magyar), vagy ugyanugy nem tudnak vele mit kezdeni mint a vegzettsegeimmel?Mosoly
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 8. Szombat, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury: ööö... fogalmam sincs, melyik mire van, P45 vagy P60... Zavarban levő

Tothz: mikor megmutattam a munkáltatómnak, hogy van ez a WRS, és megkérdeztem, hogy nem kéne-e elintéznie ezt az összes alkalmazottnak, mert senkinek sincs elintézve a kollégáim közül, azt sem tudta, miről van szó... aztán elolvasta, és azt mondta, hogy azzal ne foglalkozzak...

Most pedig már késő kavarni, jövő hét szombaton otthagyom a munkahelyemet. Még akkor is, ha nem találok mást, bár azért én bízom benne, hogy csak akad valami. Majd az új munkáltatóval elintézem ezt a dolgot, remélem nem lesz késő.
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 8. Szombat, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury, azért írtam P45-öt, mert szeretnék munkahelyet váltani, illetve ezt a "régit" mindenképp otthagyni. Most akkor nekem kéne ilyen dokumentumot kapnom? Amúgy mi ez? Mert én ebben nagyon nem ismerem ki magam... Zavarban levő
Vissza az elejére
revo
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Március 8. Szombat, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a fenti kerdesem arra vonatkozik hogyha nem veszik figyelembe az otthoni jovedelmet, akkor az adomentes savban maradok?nem szamit hogy csak par honapot dolgoztam le az evbol. az otthoni adojovairashoz hasonlo dologra gondolok ami havi elszamolasu.
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 8. Szombat, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Finsbury, azért írtam P45-öt, mert szeretnék munkahelyet váltani, illetve ezt a "régit" mindenképp otthagyni. Most akkor nekem kéne ilyen dokumentumot kapnom? Amúgy mi ez? Mert én ebben nagyon nem ismerem ki magam... Zavarban levő

Igen, ha év közben hagyod ott a munkahelyed meg kell hogy kapjad a P45-öt, ez 3 db A5 méretű lapocska. A part A marad nálad, a másik kettőt oda kell adni az új minkáltatódnak, vagy ha nem bízol benne, vagy nagyon trehány, akkor elküldeni az Inland Renevue címére, és ők hivatalból intézik tovább.
A saját példányodra nagyon vigyázz, nem pótolható.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 9. Vasárnap, 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aha, ez az ún. "leaving certificate", igaz? A főnököm már beszélt róla, viszont azt mondta, hogy még nem tudja elkészíteni nekem, ma pedig elutazott két hétre, húsvét után jön haza. Akkorra pedig már lehet, nekem is lesz új melóm... Mennyire fontos ez az új munkáltatónak? Lehet belőle baj, hogy ha nem tudom azonnal első nap odaadni? Bízok a főnökömben, tudom, hogy ha megjött, megcsinálja, csak ő sajna ilyen nagyon ráérős fajta, ami nem is csoda... már 60 éves. Kacsintó
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 9. Vasárnap, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És még azt szeretném megkérdezni, hogy miféle adatokat tartalmaz ez a P45-ös nyomtatvány:?:
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 9. Vasárnap, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
És még azt szeretném megkérdezni, hogy miféle adatokat tartalmaz ez a P45-ös nyomtatvány:?:

Szia erus,
A nyomtatvány pontos neve: Details of employee leaving work

Leírnám mit tartalmaz, de egyszerűbb ha csatolom, így megnézheted, és kinyomtatva a főnököd orra alá dughatod:

http://www.hmce.eu/forms/p45.pdf
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 9. Vasárnap, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm Tovi!

Sajna a főnököm ma reggel elutazott, erről csak egy üzenetet hagyott a szobaajtónk előtt, mármint hogy még nem tudta megcsinálni, stb.,stb... Két hét múlva jön haza, akkorra mi már Londonban fogunk lakni, úgyhogy majd vissza kell jönnöm érte, na meg az utolsó fizetésemért is.

Már böngészem is, mi is ez a P45! Mosoly
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 9. Vasárnap, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet, hogy nem jól értettem meg, de itt az van írva, hogy 4 oldalból áll, és a part 1-et tartsam meg magamnak, a 2, 3-at adjam az új munkáltatónak, a part 1A meg fene tudja, hova lesz... gondolom a régi munkáltatónál marad. Tévedek?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Következő
4 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban