Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Orvosi ellátás
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> TB és orvosi ellátás
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 24. Vasárnap, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm tothz, azt hiszem megfogadom a tanácsodat, abban az orvosban, akihez otthon járok, én is jobban megbízom.

Mikor először voltam itt orvosnál, hogy beszúrassam a méhnyakrák elleni vakcína második adagját, egy indiai doktornőhöz kaptam időpontot. Ott előttem vizsgálgatta és rakta össze, életében először látott olyat (az igaz, hogy olyan injekciót még én sem láttam előtte, de akkoris...), én ott leizzadtam vagy két kilót, azt hittem, túl sem élem, pedig csak egy szuri volt... Zavart

A vén rókát meg természetesen idézőjelben értettem, hamarabb bóknak szántam, mint sértésnek, ne haragudj! És még egyszer köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 24. Vasárnap, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Mikor először voltam itt orvosnál, hogy beszúrassam a méhnyakrák elleni vakcína második adagját, egy indiai doktornőhöz kaptam időpontot. Ott előttem vizsgálgatta és rakta össze, életében először látott olyat (az igaz, hogy olyan injekciót még én sem láttam előtte, de akkoris...), én ott leizzadtam vagy két kilót, azt hittem, túl sem élem, pedig csak egy szuri volt... Zavart

Szerencsed volt, hogy egyaltalan beadtak. Mi nem is tudtuk itt beadatni, igy aztan vihettuk vissza a szerumot...
Az NHS addig mukodik, amig eletveszely van (nem rontsd a statisztikat).

A baj ott van, hogy az otthoni rendszert ismered, az osszes kis- es nagykapujaval.
Az ittenit meg nem, nem tudod, hogy kit es hol keress meg, hogy a korzeti pont azt az orvost ajanlja, akit te is szeretnel... (Igen, itt is igy megy, csak - mint minden mas - nem nyilt.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 24. Vasárnap, 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha jól tudom, Angliában ez a szérum új dolog, nemsokára bevezetik, hogy a 13 évesnél fiatalabb lányoknak ingyen legyen mind a három adag. Először nekem is azt mondta az indiai doktornő, hogy míg nem tudja, mi az, addig nem adhatja be, de aztán hál' Istennek megtalálta a neten, és másnap beszúrta.

Ezt az otthoni ellátást meg majd "lenyomoztatom" az otthoniakkal. Csak van valamilyen megoldás...
Vissza az elejére
beveri
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Február 27. Szerda, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok magyarok!
A kovetkezot szeretnem kerdezni; Hova kell elkuldeni az E106os nyomtatvany megrendelojet?
Otthon azt mondtak,hogy a biztositomhoz.Gondolom a ni-nek?
Vagy NHSnek?
Vissza az elejére
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Február 28. Csütörtök, 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

beveri írta:
Sziasztok magyarok!
A kovetkezot szeretnem kerdezni; Hova kell elkuldeni az E106os nyomtatvany megrendelojet?
Otthon azt mondtak,hogy a biztositomhoz.Gondolom a ni-nek?
Vagy NHSnek?

Az E-106-ot felejtsd el! Az csak a magyar OEP fejeben el, hogy itt azt megkapod. Felhivtam oket ezzel - az ugyintezo rogton tudta, hogy magyar vagyok, mert csak ott nem tudjak, hogy ez mire valo. A lenyeg, hogy az E-106 arra van, ha neked az egyik orszagban megszerzett az egeszsegbiztositasod, de a masikban elsz eletvitelszeruen. Azaz te Londonban dolgozol (ezzel szerzed meg a biztositasi jogviszonyod) de minden este mondjuk Gyorben hajtod alomra fejed. Ez ugye nehezen hiheto! Ha passziv jogon van jogviszonyod - mondjuk terhes vagy es haza akarsz menni szulni - na azt lehet, arra adnak E-106-ot. Vagy, ha nyugdijas vagy es Mo-on szeretnel az itteni nyugdijadbol elni.

Mivel az EU tiltja, hogy 2 tagallamban szedjenek toled TB jarulekot, a magyar allam nem szedhet toled jarulekot, ha tudjak, hogy itt vagy. Viszont ha ugy megy be az OEP-hez, hogy nincs munkad, de szeretnel magad utan fizetni - azt lehet, azzal nem fognak elhajtani. Egy a lenyeg, hogy az NI szamodat, az itt kiallitott Europai egeszsegbiztositasi kartyat soha ne hasznald otthon - es akkor ember nem jon ra, hogy te itt elsz es van innen is biztositasod.
Vissza az elejére
beveri
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Február 29. Péntek, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszonom valaszodat!
Azert megprobalom a 106ost megszerezni,ugyanis itt olyan szar az egezsegugyi elattas hogy inkabb otthon csinaltatom meg a fogamat es csak akkor olcsobb, ha otthon biztositott vagyok.
Vagy pl ha olyan gyogyszer kell amit csak otthon tudnak felirni es otthon mar van haziorvosom o tudja mi a bajom...es o mondta hogy tobbet mar ne menjek hozza,mert nem fizetem a tbt.
Na erre kellene elvileg a 106oshogy ket helyen legyek biztositva es eleg egy allamba fizetnem.
Vissza az elejére
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Március 2. Vasárnap, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1) ertem, mit szeretnel, de nem fogsz kapni E-106-ot - kiveve, ha passziv jogon van biztositasod.
2) miert gondolod, hogy itt nem tudnak neked gyogyszert felirni? Nem a Balkanon vagyunk! En felhivom az rendelot es masnap megyek patikaba a rendszeresen szedett gyogyszeremert! A rendszer sokkal hatekonyabban mukodik, mint otthon es olcsobb is - itt nincs paraszolvencia!
Vissza az elejére
imre23
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Március 4. Kedd, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Ebben a hónapban a barátnőmmel befejezzük az a angliai munkát ezért megkerestük az APEH-ot, és itt természetesen javasolták az E106 ot, amit nem kaphatunk meg, mert nem dolgozunk még három éve Angliában. Ez eddig még rendben is lenne, de az APEH-os illető azt mondja, hogy egy új rendelkezés szerint, hogy biztosítottak legyünk EGÉSZ ÉVRE VISSZAMENŐLEG (ezt nem kiabálásnak szánom, inkább csak a lényeg kiemelése)ki kell fizetni a Tb járulékot, ami 4000 Ft. körül van. Ebben kérem a segítségeteket, hogy ez valóban lehetséges, vagy tudna valaki egy oldalt ahol találok egy jogszabályt, ami ezt cáfolja? Attól kezdve hogy megszűnik itt a társadalombiztosítási jogviszonyom, szívesen kifizetem Magyarországon a TB-t, de visszamenőleg erkölcstelennek tartom elkérni a semmiért. A reakciókat és válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Március 4. Kedd, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adoznod es TB-t fizetned ott kell, ahol eletvitelszeruen tartozkodsz, ha koltozol 1 even belul, akkor ott, ahol 181 napot toltesz. Tehat abbol a szempontbol igaza van az Apeh-nak, hogy 2008-ban Mo-on fogsz eletvitelszeruen tartozkodni, tehat ebben az evben ott kell fizetned.
Egy adott evben csak 1 orszag jogszabalyai lesznek rad ervenyesek - ahol eletvitelszeruen tartozkodsz. El tudom kepzelni, hogy igaza lesz az Apehnak.
Ezt a ket jogszabalyt olvasd vegig - elso maga a torveny, a masodik a vegrehajtasarol szol.
1:http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31971R1408:EN:HTML
2:http://eur-lex.europa.eu/smartapi/cgi/sga_doc?smartapi!celexapi!prod!CELEXnumdoc&numdoc=31972R0574&model=guichett&lg=en
(biztos van magyarul is, de en ezt jobban szeretem igy olvasni)
Vissza az elejére
Makesz
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Március 7. Péntek, 20:21    Hozzászólás témája: Nem akarok tovabbra Mo.-on tb-t fizetni Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most mar hogy Londonban dolgozom, nem szeretnem fizetni az otthoni egeszsegugyi jarulekot (amit akkor kezdtem el magam utan fizetni, miutan megszunt a munkaviszonyom, es azt akartam, hogy biztositva legyek Mo.-on).
Szerintetek ilyenkor milyen bejelentesi kotelezettsegei vannak az embernek mind az APEH, mind az OEP fele?
Az APEH valamifele E106-os, ill. E104-es nyomtatvanyokrol beszelt, mivel ezekkel tudom (kell) igazolni, hogy itt vagyok biztositva, es nem kell tovabb otthon fizetnem.
Igaz ez?
Egyeb velemeny?
Mit csinaljak (egyszeruen ne fizessem tovabb Ördög )?

Koszonom!
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 7. Péntek, 21:11    Hozzászólás témája: Re: Nem akarok tovabbra Mo.-on tb-t fizetni Hozzászólás az előzmény idézésével

Makesz írta:
Sziasztok!

Most mar hogy Londonban dolgozom, nem szeretnem fizetni az otthoni egeszsegugyi jarulekot (amit akkor kezdtem el magam utan fizetni, miutan megszunt a munkaviszonyom, es azt akartam, hogy biztositva legyek Mo.-on).
Szerintetek ilyenkor milyen bejelentesi kotelezettsegei vannak az embernek mind az APEH, mind az OEP fele?
Az APEH valamifele E106-os, ill. E104-es nyomtatvanyokrol beszelt, mivel ezekkel tudom (kell) igazolni, hogy itt vagyok biztositva, es nem kell tovabb otthon fizetnem.
Igaz ez?
Egyeb velemeny?

Koszonom!

Ha ezen a cimen http://www.dwp.gov.uk/ rakeresel az idezett ket dokumentumra es elolvasod a leirasokat, akkor rajussz, hogy egyikkel sem megy semmire sem.
Az EHIC kartya jar neked, mint itt biztositott szemelynek (ha fizetsz NI-t), amivel otthon surgossegi ellatas jar.
Ha tutin akarsz otthon ellatast, akkor jobban jarsz, ha fizetsz. Persze lehet maskepp is tenni, mindenki a sajat szerencsejenek a pogacsa.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 9. Vasárnap, 1:06    Hozzászólás témája: Re: Nem akarok tovabbra Mo.-on tb-t fizetni Hozzászólás az előzmény idézésével

Makesz írta:
Sziasztok!

Igaz ez?
Egyeb velemeny?

Koszonom!

Mi megérdeklődtük, amikor kijöttünk és azt mondták, hogy egyszerűen ne fizessük tovább a TB-t. Az APEH-hal meg, azután hogy lezártad az esedékes adóévet, amikor még volt otthonról is jövedelmed, nem kell törődni.
Vissza az elejére
lilenart
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Március 13. Csütörtök, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
Most jövök az Apeh-tól. Nekem azt mondta a hölgy, hogy a biztosítási jogviszony megszűnése után még 45 napig vagy biztosítva. utána, ha magadat szeretnéd biztosítani, a 08T1011 nyomtatványt kell kitölteni és beadni (adatvált. bejelentés) MO-n és havi 4350 forintért biztosítva vagy. Ugyanígy le is lehet mondani, nem kerül semmibe. De ezt a papírt meghatalmazással más is beadhatja helyetted, tehát kintről lehet intézni, internetről letölthető, csak alá kell írni.
A kettős biztosításra nem tudta a választ, szerinte az OEP fogja tudi.
Oda jövő héten megyek, majd megosztom azt is.
Üdv, remélem segítettem.
Vissza az elejére
malajc
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Április 16. Szerda, 9:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy héttel azután, hogy megérkeztem Angliába, elütött egy biciklis (tegnap). Sajnos a szemüvegem széttört, és 3 darab befúródott a szemem mellé. Bevittek kórházba, elláttak, kaptam tetanuszt, összevarrták a sebet a szemem mellett. Nem kellett ott aludnom szerencsére. Nem tudtak válaszolni arra, hogy ez most pénzbe került-e; azt mondták, ha igen, akkor majd kapok róla papírt. Otthonról van Európai Egészségbiztosítási Kártyám, itt viszont még nem voltam a GP-nél, tehát semmilyen számom nincs. A nővérke persze ránézett a kártyára, de fogalma sem volt, mi az.
Szerintetek ez sürgősséginek számít? És a varratkiszedés is annak számít vajon? Hol tudok ennek utánanézni?

Köszi
Vissza az elejére
malajc
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Április 16. Szerda, 9:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még az lenne a kérdésem, hogyha jól láttam, van pár nap, amit otthon lehet maradni betegség esetén, úgy, hogy nem viszek róla orvosi igazolást. Erről tudtok valamit? Hány nap ez pontosan?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> TB és orvosi ellátás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 28, 29, 30  Következő
10 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban