Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Orvosi ellátás
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> TB és orvosi ellátás
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. November 17. Szombat, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:

A gyerek ugy nagyjabol ossze lett rakva, mondom nagyjabol. Azert otthon a traumatologia klinika maskepp rakta volna ossze, de az o es a sportkorhaz segitsegevel azert javitottunk az itteni munkan.
A terden volt egy 10-12 cm-es vagas, 11 oltessel osszevarrva. Varratszedes: erzestelenites es fertotlenites nelkul. Cool! Hat ezt en otthon jobban megcsinaltam volna.

A distance healing az itt a default. Kell keresni kulfoldi orvost, nekunk volt egy idoben francia dokinenink, az normalis volt.

-seci

Sokkolt Elegge remito amit irsz. Csori fiam, kezdem felteni ezek utan. Doki teren az gondunk hogy ez itt nagyon kisvaros hogy ne mondjam falu. Igy korzeti dokikbol sincsen sok. Korhaz az nuku. A szakorvosi ellatas pedig a kornyezo varosokban zajlik de hogy epp hol az ugy nezem hasra utes szerun dol el.
A leirtak utan teljesen megertem ha inkabb haza jartok orvoshoz.
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. November 18. Vasárnap, 2:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Christine írta:
Koszi a gyors valaszokat! Mosoly Elsore nekem is a haza menes jutott eszembe. De megis ezt hagynam utoljara. Sajna nekem nincs otthon, se ismeros, se rokon aki tudna intezni elore a dolgokat. Vagyis a legelejetol ott kene lennunk illetve valoszinubb hogy ketszer kene haza menni. Tovabb bonyolitja a dolgot hogy otthon nincs ervenyes lakcimem, ervenyes TAJ kartyam. Bar elvileg a gyereket el kene hogy lassak azert. (10 eves) Illetve hogy halmozodjanak a dolgok elobb meg meg kell ujjitanom az utlevelet neki, mert le fog jarni szemelyi meg neki meg nincsen, ergo nincs mivel utaznia. Szoval ezert akarnam inkabb itt elintezni. Es kozben remenykedni hogy nem lesz semmi gikszer. Tenyleg ennyire rossz itt a szakorvosi ellatas is?Mert a korzeti az ugye olyan amilyen, o nagy baj eseten ugy is tovabb kuld. De a szakorvosok is ennyire nem utik meg a mercet? Vagy a magyar ennyivel jobb? Eddig ezt megusztuk ezert ez a terulet nagyon uj meg nekem.

Kedves Christine! Értsd meg végre! Ha számít a fiad egészsége mozgass meg minden követ, hogy otthon műtsék meg a fiadat! A feleségem orvos (nem sebész, hanem neurológus) és azt meséli, hogy még az angolok sem véletlenül csak az utolsó pillanatban mennek itt orvoshoz. Képzeld el, hogy a fiadat olyan, amúgy nagyon kedves nővér látja el, aki a munkaruhájában megy dolgozni a zsúfolt buszon. Ez otthon elképzelhetetlen. A minap egy itt dolgozó magyar laborossal utaztam haza, és ő mesélte, hogy elképesztő számú esetben találkozott úgynevezett szupervírussal (super bug). Nem egy kórházban harmincassával halltak meg hasonló okból a betegek. Az NHS-ben nincs semmire garancia! A legnagyobb baj, hogy otthon is e felé halad az egészségügy. Utoljára figyelmeztetlek, ha kedves a fiad élete, otthon műttesd meg. Ha megírod mi a baja, szívesen megpróbélok találni egy jó sebészt. Én is egy kosaras sebészhez megyek kézműtétre. Előre is elnézést kérek, ha sokkoltalak, de belegondoltam, hogy ha az én lányaim közül lenne valamelyiknek szüksége műtétre mit tennék! Ne sajnáld a repjegyet és mondjuk a 20, 30 ezer forint hálapénzt, a gyereked egészsége megéri. (Ne felejtsd el ez csak 200, 300 font!) Megér ennyit neked a fiad?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. November 19. Hétfő, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tothz írta:

Kedves Christine! Értsd meg végre! Ha számít a fiad egészsége mozgass meg minden követ, hogy otthon műtsék meg a fiadat! A feleségem orvos (nem sebész, hanem neurológus) és azt meséli, hogy még az angolok sem véletlenül csak az utolsó pillanatban mennek itt orvoshoz. Képzeld el, hogy a fiadat olyan, amúgy nagyon kedves nővér látja el, aki a munkaruhájában megy dolgozni a zsúfolt buszon. Ez otthon elképzelhetetlen. A minap egy itt dolgozó magyar laborossal utaztam haza, és ő mesélte, hogy elképesztő számú esetben találkozott úgynevezett szupervírussal (super bug). Nem egy kórházban harmincassával halltak meg hasonló okból a betegek. Az NHS-ben nincs semmire garancia! A legnagyobb baj, hogy otthon is e felé halad az egészségügy. Utoljára figyelmeztetlek, ha kedves a fiad élete, otthon műttesd meg. Ha megírod mi a baja, szívesen megpróbélok találni egy jó sebészt. Én is egy kosaras sebészhez megyek kézműtétre. Előre is elnézést kérek, ha sokkoltalak, de belegondoltam, hogy ha az én lányaim közül lenne valamelyiknek szüksége műtétre mit tennék! Ne sajnáld a repjegyet és mondjuk a 20, 30 ezer forint hálapénzt, a gyereked egészsége megéri. (Ne felejtsd el ez csak 200, 300 font!) Megér ennyit neked a fiad?

Koszi az aggodast!Termeszetesen a legjobbat akarom a fiamnak. Es ez barmennyit meger.
Udv
Christine
Sziszie
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. November 23. Péntek, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

E-111-es kartya, az otthoni munkaviszony megszunese utan csak 45 napig evenyes kulfoldon! Ahogy a TAJ kartyad sem ervenyes utana, ha nincs otthon munkad es be sem vagy bejelentve munkanelkulinek. Nem lehet mas csaladtag, stb TB-jet felhasznalni. Most csinaltattam oktober vegen, hogy kijottem. Ez az uj helyzet. Vagy axz APEH-nal kell kerni valamilyen papirt, hogy magad fizeted, ha nem dolgozol, ami havi 6000 Ft.
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. November 23. Péntek, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziszie írta:
E-111-es kartya, az otthoni munkaviszony megszunese utan csak 45 napig evenyes kulfoldon! Ahogy a TAJ kartyad sem ervenyes utana, ha nincs otthon munkad es be sem vagy bejelentve munkanelkulinek. Nem lehet mas csaladtag, stb TB-jet felhasznalni. Most csinaltattam oktober vegen, hogy kijottem. Ez az uj helyzet. Vagy axz APEH-nal kell kerni valamilyen papirt, hogy magad fizeted, ha nem dolgozol, ami havi 6000 Ft.

Hivatalosan tényleg így van, de ellenőrizni csak jővőre kezdik, ha egyáltalán el tudják kezdeni. Mert amilyen fejetlenség van otthon! Mosoly
Vissza az elejére
jekk
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. December 10. Hétfő, 22:53    Hozzászólás témája: hello Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Én csak arra lennék kiváncsi,hogy angliába mi tartozik az egészségügyi alapellátásba. Vagy,ha tudtok adni egy web cimet,ahol ennek utána tudnák nézni,annak is örülnék.
Előre is köszi Nagyon boldog
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 11. Kedd, 12:57    Hozzászólás témája: Re: hello Hozzászólás az előzmény idézésével

jekk írta:
Sziasztok
Én csak arra lennék kiváncsi,hogy angliába mi tartozik az egészségügyi alapellátásba. Vagy,ha tudtok adni egy web cimet,ahol ennek utána tudnák nézni,annak is örülnék.
Előre is köszi Nagyon boldog

Minden egészségügyi ellátás, csakúgy mint otthon. A különbség annyi, hogy ha csak az NHS-re vársz, akkor várólistára kerülsz, még a körzeti orvosodnál is. Bár úgy hallottam, hogy az otthoni rendszer is e felé tart. Csak ha tényleges életmentő beavatkozásra van szükség, akkor végzik el azonnal, de ez legtöbbször közvetlenül a kórházban történik, ahova ilyenkor nem a körzetid utal be, hanem a roham mentő szállít.

Még egy különbség van, az NHS a betegségcsoportokra területenként adja a pénzt és azzal a helyi NHS gazdálkodik. Ha a területi NHS, adott betegségcsoportra szánt pénze elfogy, akkor a további betegek ellátását nem tudja az adott évben finanszírozni. Tipikus példa a daganatok kemoterápiás kezelése. Ilyenkor a kedves beteg vagy kp-ben fizet, vagy egy olyan területre költözik, ahol az adott betegségcsoportra még van keret.
Vissza az elejére
bea79
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Február 14. Csütörtök, 20:53    Hozzászólás témája: au pair biztosítása Magyarországon Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni,ha au pairként tartózkodom Angliában,akkor ha hazajövök néha, biztosítva vagyok-e itthon,ha valami történne.Mert elvileg kinn ugye biztosítva lennék,tehát ezzel elvileg nincs gond,de mi van ha abban a pár hétben történik valami amíg épp itthon vagyok.
Korábbi hozzászólásban azt olvastam,hogy nézzem meg a hungarianaupairagecy honlapját,elolvastam,ott azt írták,hogy váltsam ki az Uniós TB kártyát.Elég lenne ennyi?Bár lehet jobb lenne ha felhívnám a megyei egészségbiztosítási pénztárt is,hátha tudnak bővebbet mondani,bár őszintén szólva nem nagyon bírom benne.Ezért kérdezlek benneteket,hátha valakinek van tapasztalata.

Azért ha valaki tud ebben segíteni kérem írjon!

Bea
Vissza az elejére
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Február 15. Péntek, 1:36    Hozzászólás témája: Re: au pair biztosítása Magyarországon Hozzászólás az előzmény idézésével

Eu alapelv, hogy 1 orszagban van teljeskoru biztositasod, mindenhol mashol az EU-n belul surgossegi elletasban reszesulsz. Neked hol lesz most biztositasod? Ha Mo-on lesz, akkor onnan kellene kerned a kartyat, ah itt lesz, akkor innen. De szerintem neked itt nem lesz NiNo-ed - ugyhogy kartyat sem fogsz kapni.
Ha elmultal 18 eves, akkor Mo-on nincs biztositasod - gondolom elmultal?
Ha igy van, akkor 2 valasztasod van:
A) fizetsz magad utan havonta kb. 5 ezer forintot, hogy legyen teljeskoru biztositasod,
B) ha nem fizetsz es orvoshoz kell menned nem surgossegi alapon, akkor 30 napod van a biztositasi jogviszonyod rendezesere - es rendezed akkor.
A surgossegi ellatas az, amit az SBO rendel el - minden mas orvosi beavatkozas nem surgosnek szamit, kivetel par esetet pl. szules. Ha bemegy az OEP-hez elkuldenek majd azzal, hogy kerj itt E-106-os nyomtatvanyt - de azt senkinek sem adnak itt. Szoval ez a ket mod van - szerintem!
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 22. Péntek, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az összes topic közül ez a legzavarosabb... Zavart

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy otthon félévente jártam ultrahangra, mert a pajzsmirigyemben kisebb ciszták vannak, és az egyik növekszik. Most voltam otthon két hétre, megnézettem magam újra (magándokihoz járok ultrahangra), és azt mondta, mintát kell belőle venni, illetve leszívatni a tartalmát, de azt csak a kórházban tudja nekem megcsinálni, azaz nem a magánrendelőjében. Ami azt jelenti, hogy ahhoz már kellett volna az otthoni tb-m, nade mielőtt kijöttem, le kellett mondanom a tb-met, mert nekem azt mondták, hogy az EU-n belül csak egyszer lehet az ember biztosítva, márpedig itt az NI szám szükséges, mert dolgozom. Szóval végülis nem lett belőle semmi, gondoltam akkor megcsináltatom itt, de ahogy mesélitek itt a rémtörténeteket, háromszor is meggondolom, hogy elmenjek-e ilyen beavatkozásra... Zavart

Szóval most akkor mi legyen? Itt nem merem megcsináltatni, mert még belehalok, viszont otthon meg mindent fizetnem kellene. Vagy ha kifizetem azt a 6.900 Ft-t, akkor otthon megcsinálják ingyen?

Míg otthon voltam, felhívtam egy számot, és ott azt is mondták nekem, hogy az is egy megoldás, hogy otthon kifizetem a költségeket, és aztán itt, Angliában meg megtérítik. Ez is elképzelhető? Fog ez így működni?

Kérlek segítsetek, az a ciszta csak nő és nő... Szomorú Köszi!

Erika
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 22. Péntek, 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Az összes topic közül ez a legzavarosabb... Zavart

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy otthon félévente jártam ultrahangra, mert a pajzsmirigyemben kisebb ciszták vannak, és az egyik növekszik. Most voltam otthon két hétre, megnézettem magam újra (magándokihoz járok ultrahangra), és azt mondta, mintát kell belőle venni, illetve leszívatni a tartalmát, de azt csak a kórházban tudja nekem megcsinálni, azaz nem a magánrendelőjében. Ami azt jelenti, hogy ahhoz már kellett volna az otthoni tb-m, nade mielőtt kijöttem, le kellett mondanom a tb-met, mert nekem azt mondták, hogy az EU-n belül csak egyszer lehet az ember biztosítva, márpedig itt az NI szám szükséges, mert dolgozom. Szóval végülis nem lett belőle semmi, gondoltam akkor megcsináltatom itt, de ahogy mesélitek itt a rémtörténeteket, háromszor is meggondolom, hogy elmenjek-e ilyen beavatkozásra... Zavart

Szóval most akkor mi legyen? Itt nem merem megcsináltatni, mert még belehalok, viszont otthon meg mindent fizetnem kellene. Vagy ha kifizetem azt a 6.900 Ft-t, akkor otthon megcsinálják ingyen?

Míg otthon voltam, felhívtam egy számot, és ott azt is mondták nekem, hogy az is egy megoldás, hogy otthon kifizetem a költségeket, és aztán itt, Angliában meg megtérítik. Ez is elképzelhető? Fog ez így működni?

Kérlek segítsetek, az a ciszta csak nő és nő... Szomorú Köszi!

Erika

A leírtak alapján nagy a valószínűsége, hogy gyakori orvosi ellátásra fogsz szorulni, ezért ha már lemondtad a TB-t, akkor jobban jársz a 6900 forint fizetésével (havi 20 font nem túl sok) és ha jól tudom ilyenkor van egy meghatározott minimum idő, amíg fizetned kell.

Amit nem értek az az, hogy ki mondta neked, hogy le kell mondani az otthoni TB-det. Amikor három éve kijöttünk, azt mondták, hogy majd automatikusan meg fog szünni, ha nem fizetjük. Kiváncsiságból megnézettem a volt körzetimmel és még mindig zöld vagyok a rendszer szerint.
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 23. Szombat, 1:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ennek az az egyetlen oka, hogy én nem magyarországi vagyok, hanem szlovákiai, és ezt a TB kifejezést, meg a 6900 Ft-ot csak azért írtam, hogy ne keverjelek meg benneteket nagyon... Nálunk ez úgy működik, Szlovákiában, hogy ha az ember kimegy Angliába, akkor otthon meg kell szüntetnie az egészségügyi biztosítását, és mint inaktív tag lesz nyilvántartva, és csak sürgősségi esetekben lesz ellátva. Pontosan nem is tudom, mi nálatok az a TB... bocsi ha bekevertelek vele... Na és mikor otthon voltam Szlovákiában, akkor kérdeztem meg egy ingyenes számon, hogy mi ilyenkor a teendő, és a hölgy azt mondta, elég bonyolult, utánanéz. Na ekkor mondtam, hogy hagyjuk...

Amúgy az édesanyám már volt ilyen beavatkozáson, csak egyszeri a dolog. Leszívatják a cisztából a tartalmát és elemzik, hogy milyen indulatú a dolog... remélem jó... Zavart
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 23. Szombat, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Hát ennek az az egyetlen oka, hogy én nem magyarországi vagyok, hanem szlovákiai, és ezt a TB kifejezést, meg a 6900 Ft-ot csak azért írtam, hogy ne keverjelek meg benneteket nagyon... Nálunk ez úgy működik, Szlovákiában, hogy ha az ember kimegy Angliába, akkor otthon meg kell szüntetnie az egészségügyi biztosítását, és mint inaktív tag lesz nyilvántartva, és csak sürgősségi esetekben lesz ellátva. Pontosan nem is tudom, mi nálatok az a TB... bocsi ha bekevertelek vele... Na és mikor otthon voltam Szlovákiában, akkor kérdeztem meg egy ingyenes számon, hogy mi ilyenkor a teendő, és a hölgy azt mondta, elég bonyolult, utánanéz. Na ekkor mondtam, hogy hagyjuk...

Amúgy az édesanyám már volt ilyen beavatkozáson, csak egyszeri a dolog. Leszívatják a cisztából a tartalmát és elemzik, hogy milyen indulatú a dolog... remélem jó... Zavart

1. Ahhoz hogy itt elássanak kell az NI szám.
2. Ha nincs, akkor marad az E111-es kártya, de ez az ellátás sajna nem minősül sürgősséginek.
3. Ha otthon csináltatod meg és zsebből fizetsz, akkor nem a beavatkozás lesz drága, hanem a citológia.
4. Ha valamelyik rokonoddal jöttél ki, akinek már van NI száma, fizeti az adót és egy lakcímen laktok, akkor az Ő biztosításának a terhére megcsináltathatod itt is, de arra számíthatsz, hogy jó néhány hónap a várakozási idő.
5. A TB a társadalom biztosítás rövidítése és ugyanúgy működik mint itt, a fiztésedből automatikusan vonják.
6. Az utolsó és legkevésbé elegáns, de a kelet európai viszonyokhoz legjobban illeszkedő, ha édesanyád nevében láttatod el magad othhon, mivel neki is hasonló problémája van nem lóg ki a lóláb, persze ehhez ismerettség és némi hálapénz fizetése szükségeltetik.

Per pillanat több nem jut eszembe, de ha még így sem világos nyugodtan kérdezz még.
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 23. Szombat, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NI számom már van, csak azért írtam be a topicba lényegében, mert elijesztettetek a történetekkel, hogy az angliai orvosi ellátás milyen szinten van... asztal mögül megnézni valaki torkát... Sokkolt És most akkor nem tudom, hogy bele merjek-e vágni itt Angliában, vagy inkább perkáljak ki többet odahaza... Zavart Mint tapasztalt vén róka, mit tanácsolsz?
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 24. Vasárnap, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
NI számom már van, csak azért írtam be a topicba lényegében, mert elijesztettetek a történetekkel, hogy az angliai orvosi ellátás milyen szinten van... asztal mögül megnézni valaki torkát... Sokkolt És most akkor nem tudom, hogy bele merjek-e vágni itt Angliában, vagy inkább perkáljak ki többet odahaza... Zavart Mint tapasztalt vén róka, mit tanácsolsz?

Én a kezemet (egynapos kis műtét) még decemberben otthon műtettem meg a Jánosban, mára már szépen begyógyult. Azontúl, hogy hosszú a várakozási idő, én az itteni egészségügyben dolgozóktól is tartok, azok közül is az ázsiai bevándorlóktól, mert még hírből sem ismerik a higiéniát, és nagyon könnyen össze tudsz szedni egy fertőzést az itteni állami egészségügyi intézetekben. A szomszéd bácsinak egy éve volt egy egyszerű prosztata műtétje. A kórházban vérmérgezést és infarktust is kapott. Ha nem olyan erős a szervezete, mint egy negyvenévesnek (naponta sportolt bár már a II. VH-ban is dolgozott a Spitfire-eken, azaz jócskán hetven felett kell hogy járjon), akkor nem élte volna túl. Így is amikor először megláttam úgy nézett ki, mint egy Auschwitzból szabadult rab. Szóval én nem mennék a helyedben itt orvoshoz.

Ja és még valami. Én egy becsületes középkorú macsek vagyok, nem pedig egy fogátvesztett, de mindem hájjal megkent, vén róka (ha nagyon muszáj, Vuk lehetek). Kacsintó
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> TB és orvosi ellátás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 28, 29, 30  Következő
9 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban