Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Home Office Regisztráció
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zoviet
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. December 11. Kedd, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tud valaki egy linket, ahol világosan le van írva, kinek és miért kell igényelni a Home Office Registration-t, angol nyelven? Ugyanis a főnököm évek óta külföldieket alkalmaz, de még csak nem is hallott róla, és nem tudom, hogyan magyarázzam el neki, miért kell ez, mert igazából én magam sem vagyok tisztában vele... Kacsintó Valami törvény vagy ilyesmi. Köszi szépen!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 11. Kedd, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zoviet írta:
Sziasztok!

Tud valaki egy linket, ahol világosan le van írva, kinek és miért kell igényelni a Home Office Registration-t, angol nyelven? Ugyanis a főnököm évek óta külföldieket alkalmaz, de még csak nem is hallott róla, és nem tudom, hogyan magyarázzam el neki, miért kell ez, mert igazából én magam sem vagyok tisztában vele... Kacsintó Valami törvény vagy ilyesmi. Köszi szépen!

Ha a jelen topik legelso hozzaszolasat elolvastad volna csak kattintanod kellett volna.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zoviet
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. December 11. Kedd, 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:
zoviet írta:
Sziasztok!

Ha a jelen topik legelso hozzaszolasat elolvastad volna csak kattintanod kellett volna.
-seci

Elolvastam, megnéztem a weboldalat, ott csak az van írva, hogy ha munkát akarok vállalni, akkor ez kell, de hogy miért, miféle törvény mondja ezt ki, az nincs azon a weboldalon.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 12. Szerda, 9:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zoviet írta:
seci írta:
zoviet írta:
Sziasztok!

-seci

Elolvastam, megnéztem a weboldalat, ott csak az van írva, hogy ha munkát akarok vállalni, akkor ez kell, de hogy miért, miféle törvény mondja ezt ki, az nincs azon a weboldalon.

Mond meg nekem oszinten hany eves vagy???
Hany torvenynel lattal olyant, hogy miert? Mert ez a torveny.
Mert az orszag politikusai ugy gondoltak, hogy ahelyett, hogy vizumhoz kotnek a te munkavallalasodat szabadon engedik, hogy dolgozz, cserebe elvarjak, hogy regisztraltasd magad. Es a regisztracio penzbe kerul, azt meg te fizeted Mosoly
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zoviet
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. December 14. Péntek, 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi seci, mostmár értem. Ha hiszed, ha nem, abszolút semmi tapasztalatom a munkavállalással, ez az első munkám, főleg külföldön. Nem vagyok otthon ezekben a dolgokban, de most, hogy felvilágosítottál, már értem. Még egyszer kössz.
Vissza az elejére
annie-1
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 13. Vasárnap, 16:06    Hozzászólás témája: home office régi személyivel Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A home office regisztrációnál a régi személyit is elfogadják?
Mert az enyém még az...Vagy váltsam át kártyásra inkább?
Köszi előre is!
annie-1
Vissza az elejére
salvadorlaguna
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 31. Csütörtök, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, tud valaki segiteni? Masfel eve elek Birminghamban a kislanyom szeptemberben kezdte itt a sulit. Probaltam child benefit-et kerni, mert egyedul nevelem, de az iroda elutasitott, hogy nincs ervenyes home office workers regisztraciom, igy jogom sem itt dolgozni. Elotte korbe jartam birmingam osszes irodajat, ahol azt mondtak, hogy mivel part of the EU, igy nincs is szukseg ra. Most akkor kell vagy nem? A munkaltatom utananezett, es o is ugy dontott, hogy szerinte nekem nem kell. Valaki tudja a valaszt? Koszonom, minden jot nektek.
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 1. Péntek, 4:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

salvadorlaguna írta:
Sziasztok, tud valaki segiteni? Masfel eve elek Birminghamban a kislanyom szeptemberben kezdte itt a sulit. Probaltam child benefit-et kerni, mert egyedul nevelem, de az iroda elutasitott, hogy nincs ervenyes home office workers regisztraciom, igy jogom sem itt dolgozni. Elotte korbe jartam birmingam osszes irodajat, ahol azt mondtak, hogy mivel part of the EU, igy nincs is szukseg ra. Most akkor kell vagy nem? A munkaltatom utananezett, es o is ugy dontott, hogy szerinte nekem nem kell. Valaki tudja a valaszt? Koszonom, minden jot nektek.

Mindenképpen kell, ez az EU-s állampolgárságtól független, minden külföldi munkavállalónak kell lennie. A munkábaállástól számított 30 napon belül kötelező megkötni. A child benefit tényleg nem megy nélküle.
Mondjuk a munkáltatódon csodálkozok a legjobban, neki fognak a körmére nézni a hatóságok előbb utóbb...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
kornis_judit
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Február 13. Szerda, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Én kb. augusztusban utaznék ki Londonba, mint au pair. Mindenhol azt olvasom hogy a regisztrációt elég megcsinálni mikor kimész egy hónapon belül...Idáig minden Ok. Csak a nő, ahová megyek azt mondta hogy ő beszélt az ügyvédjével és jobb ha megcsinalom hamarabb - mielött kimegyek. A nő egy ügynökségen keresztül akarja ezt az egészet lebonyolitani. Ez a Global Travel Agency és ha egy évre kérem, hogy megcsinálják a papirokat akkor 550 fontot kérnek, ami a Home Office regisztrációhoz képest nagyon sok - mondjuk ezt a nő kifizeti, csak arra lennék kiváncsi hogy ez hivatalos megoldás, nehogy kifizessünk annyi pénzt s a végén kiderül hogy nem hivatalos.
Előre is köszönöm a választ/ válaszokat...
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 13. Szerda, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kornis_judit írta:
Sziasztok
Én kb. augusztusban utaznék ki Londonba, mint au pair. Mindenhol azt olvasom hogy a regisztrációt elég megcsinálni mikor kimész egy hónapon belül...Idáig minden Ok. Csak a nő, ahová megyek azt mondta hogy ő beszélt az ügyvédjével és jobb ha megcsinalom hamarabb - mielött kimegyek. A nő egy ügynökségen keresztül akarja ezt az egészet lebonyolitani. Ez a Global Travel Agency és ha egy évre kérem, hogy megcsinálják a papirokat akkor 550 fontot kérnek, ami a Home Office regisztrációhoz képest nagyon sok - mondjuk ezt a nő kifizeti, csak arra lennék kiváncsi hogy ez hivatalos megoldás, nehogy kifizessünk annyi pénzt s a végén kiderül hogy nem hivatalos.
Előre is köszönöm a választ/ válaszokat...

Az au-pair nem munkaviszony es nem kell regisztralnod sem.
Sot nem is lehet, mert ahhoz munkaszerzodes, NI-szam, stb kellenek, ami neked nem lesz.
Te zsebpenzert fogsz dolgozni.
-seci
Vissza az elejére
kornis_judit
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Február 13. Szerda, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Regisztrálnom mindenképp kell... Ezt már megérdeklödtem: ha megnézed a http://www.bia.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/workpermits/ oldalt ott van külön au pair-eknek szóló rész. Csak azt nem tudom ez a Global Travel Agency tuljadonképpen mit csinál. Nem is pénz a gond amit kérnek, hanem hogy ez hivatalos utja-e az ügyintézésnek.
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 13. Szerda, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt kellene először letisztázni, hogy simán egy családhoz mész ki, ahol zsebpénzért au-pair munkát végzel, vagy hivatalos, bejelentett, munkaszerződést kapsz-e? (Pl. egy au-pair ügynökségnél)
Mert az első esetben seci hozzászólása a helyes, nem is tudod megcsinálni a Home Office regisztrációt.
Egyébként nem tudom 550 font-ért mit csinál az az ügynökség, de ez rengeteg pénznek tünik egy sima papirmunka intézéshez.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Susirose
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Február 13. Szerda, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom mifele ugynoksegen keresztul mesz, de en nem foglalkoznek ezzel a hellyel. En amikor idejottem Londonba, interneten keresztul regisztraltam egy angol ugynokseghez. Semmit nem kellett fizetnem. Masnap mar megkerestek telefonon, elmondta a holgy miket kuldjek el e-mailben, es harmadnap mar csaladot ajanlottak, akiknel most vagyok.
Semmibe nem kerult nekem. Az au-pair ugynoksegnek a csaladok fizetnek, legalabbis az angoloknak. En igy tudom.
Egyebkent altalaban minden au-pairrel kotnek egy megallapodast, ami tartalmazza a zsebpenzt, a munkaidot, a szabadnapot, egyeb tudnivalokat, de ezzel meg nem leszel munkavallalo. Ez a papir arra jo, hogy legyen valami amihez a csalad es az au-pair is tartja magat, es lehet ra hivatkozni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Február 13. Szerda, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kornis_judit írta:
Regisztrálnom mindenképp kell... Ezt már megérdeklödtem: ha megnézed a http://www.bia.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/workpermits/ oldalt ott van külön au pair-eknek szóló rész. Csak azt nem tudom ez a Global Travel Agency tuljadonképpen mit csinál. Nem is pénz a gond amit kérnek, hanem hogy ez hivatalos utja-e az ügyintézésnek.

Judit, ezeket nagyon gyorsan el kellene felejteni - ez 100%, hogy lehuzas! Ha fent vagy az iwiw-en ott hirdet nevvel, arccal es mindennel tobb lany is, akik AU-pair ugynokseget mukodtetnek itt kint - veluk vedd fel a kapcsolatot. Ahogy a tobbiek is irtak ez az 550 font nagyon gyanus, szerintem ez lehuzas!
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 14. Csütörtök, 7:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury írta:
kornis_judit írta:

Judit, ezeket nagyon gyorsan el kellene felejteni - ez 100%, hogy lehuzas! Ha fent vagy az iwiw-en ott hirdet nevvel, arccal es mindennel tobb lany is, akik AU-pair ugynokseget mukodtetnek itt kint - veluk vedd fel a kapcsolatot. Ahogy a tobbiek is irtak ez az 550 font nagyon gyanus, szerintem ez lehuzas!

Ezek a regisztracios cegek fokent az Ausztral/NZ munkavallalokra specializalodnak. Az EU kulon kategoria, egesz mas szabalyokkal.
Nem lennek meglepve, ha ugy gondoltak volna, hogy Hungary, hat az valahol a vilag vegen van!

-seci
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Következő
4 / 42 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban