Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Surgős segitseg kellene! Csak Információk, de azok nagyon sü
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Január 22. Kedd, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

anyamka írta:
Sziasztok!
Párom és vele együtt 4 társa már kint vannak és dolgoznak Londonban, egy építőipari cégnél, viszont, ami aggaszt: azt mondták nekik, az első heti bérüket visszatartják, és csak két hetente fognak fizetni. Ami most azt jelenti, hogy csak 3 hét után kapnak bért. Közben a papírjaikat intézi a munkaadó, ez is ígéret. Vajon áttverték őket, vagy lehet ilyen bérfizetési forma, gyakorlat-e ez angliában?!
Közvetlen munkaadójuk ír, akivel már korábban dolgoztak Írországban minden gond nélkül.
Ők egész nap dolgoznak, internethez nem jutnak egyenlőre, ezért én próbálok itthonról tájékozódni.
Köszi
anyamka Sokkolt

A torvenyek ertelmeben tilos a fizetes tobb, mint 10%-at visszatartani - ha jol szamolom, akkor a ferjednek a 25%-at, sot ha heti fizetesben tallapodtak meg, akkor a 100%at visszatartjak. Ez unlawful deduction-nak hivjak. Barmilyen osszeget csak akkor tarhatnak vissza, ha valami kart okoz a munkaadonak - de akkor is kell elozetes irasbeli beleegyezest kerni a munkavallalotol vagy a ferjed ehhez a munkaszerzodeseben hozzajarult. En azt javasalom, hogy forduljanak a citizen Advice Bureau helyi irodajahoz, amit az iranyitoszam beirasaval itt talanak meg: http://www.citizensadvice.org.uk/index/getadvice.htm#searchbox

Az unlawful deduction itt van leirva:
http://www.berr.gov.uk/employment/employment-legislation/employment-guidance/page16161.html#unlawful

A regisztraciot a munkaaso intezi - emiatt nem kell aggodnod.
Az unlawful deuction is szinte "noirmalis" - szinte mindenkivel beprobalkoznak, aki nem beszel jol angolul.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
anyamka
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 22. Kedd, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, utána nézek!
Ezekből a közvetített infókból, amik jönnek haza, én nagyobb gondot éreztem, mondjuk, hogy ki sem fizetik őket 3 hét után sem. Remélem azért 2 hetenként megkapják a fizetésüket. Állítólag a visszatartottat is megkapják, ha már elmennek a cégtől. Van közöttük aki jól beszél angolul, mások kevésbé, de kiszolgáltatottság az jelen van mindenképp.
anyamka
Vissza az elejére
Kacsa
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Február 7. Csütörtök, 13:00    Hozzászólás témája: Mit kell elinteznem? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Remelem nem offolok, de nem talatam mast ahova beirhatnam. Sanjnos olyan helyzetbe kerultem, hogy haza kell mennem Mo.-ra mert itt mar ninscen semmi eselyem es penzem sem a munkahelyemrol parheten belul elkuldenek, mert nem megy ugy, nem az angolt fogjak kirugni...
anyway
A kerdesem a kovetkezo mit kell itt elinteznem, hogy gondalanul hazza mehessek. peldalu. Bank szamlammal HSBC-nel passport account havi £6 kell fizetni hagyjakra rajta valmi kis penzt jol lesz majd kesobbre, vagy ha latjak, hogy nincs rajta semmi megszuntetik, vagy megbuntetnek. Irjam meg a Mo.-i cimemet, hogy kuldjenek valami kivonatot vagy egyebb mas informaciot, szeretnem megtartani, sohase lehet tudni mikor kell majd. Gondolom NI-vel nem kell semmit tenni az orok. WRS-hez gondolm nem kell semmit irni, mivel nincs munkam nem dolgozom feketen. Jogsit hasznalhatom otthon gondolm par evig(jo emlek legalabb ez megmardt). Telefonom pop-up nincs vele gondom. Illetve ha valami eszetek be jut mitt kell meg tenni ilyen helyzetben.

Segitsegetek elore is koszonom!

Best regrads

Kacsa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Február 9. Szombat, 0:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bankszamla: egy HSBC passport accountot barmikor tudsz nyitni - en megszuntetnem a helyedben.
Az adohivatalnak be kell jelentened, hogy elmegy - azt hiszem egy P80-as nyomtatvany van erre - ebben nem vagyok biztos, nezz utana. Ha fizettel adot, akkor kulon erdemes, mert kapsz visszateritest is!
Jogsit nem tudom - talan majd valaki mas, de nekem sanszos, hogy vissza kell kerned a magyart majd otthon.
Munka: miert akarnak kirugni? Mi az, hogy nem ugy, mint egy angolt?
Vissza az elejére
Kriszta8
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Február 13. Szerda, 21:01    Hozzászólás témája: P84 nyomtatvány Hozzászólás az előzmény idézésével

November óta dolgozom. Jövedelmem még mindig nem éri el az adóköteles határt. Első hónapban nem vontak adót. Januártól vonják a több mint 20 %-ot. Februárban is vonják, ha nem tudom valahogy a nullás adókódba tetetnem magam. Hogy lehet olyan adókódot kapni, hogy ne vonjanak a fizetésből semmit? Már több kört futottam az adóhivatalnál. Most éppen P84es nyomtatványt kellene kitöltenem + a munkahelytől P46-ot kérnek. A P84 residensekről szól és menekültekről. Egyik sem vagyok. A kérdések 95 százaléka értelmetlennek tűnik az én témámban. Tudtok valamit tanácsolni? (NI számom van, munkahely tudja.)
Bármi ötlet segítene.
Kriszta
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 14. Csütörtök, 0:58    Hozzászólás témája: Re: P84 nyomtatvány Hozzászólás az előzmény idézésével

Kriszta8 írta:
November óta dolgozom. Jövedelmem még mindig nem éri el az adóköteles határt. Első hónapban nem vontak adót. Januártól vonják a több mint 20 %-ot. Februárban is vonják, ha nem tudom valahogy a nullás adókódba tetetnem magam. Hogy lehet olyan adókódot kapni, hogy ne vonjanak a fizetésből semmit? Már több kört futottam az adóhivatalnál. Most éppen P84es nyomtatványt kellene kitöltenem + a munkahelytől P46-ot kérnek. A P84 residensekről szól és menekültekről. Egyik sem vagyok. A kérdések 95 százaléka értelmetlennek tűnik az én témámban. Tudtok valamit tanácsolni? (NI számom van, munkahely tudja.)
Bármi ötlet segítene.
Kriszta

Szerintem ne foglalkozz vele, vedd úgy mint egy megtakarítást. Májusban visszaigényelheted a túlfizetést, áprilisban meg úgyis új adóév kezdődik és új besorlást fogsz kapni az Inland Revenue-tól.
Vissza az elejére
tr3b
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 7. Szerda, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A kérdésem a következő:
-talán valaki ismeri az árakat-

végső állomásom Brighton kb 1 hónap múlva, persze londonon keresztül..
nem tudom eldönteni, hogy a lutoni reptérre érkezzek olcsóbban és onnan is jöjjek vissza bp.-re szintén olcsóbban, vagy válasszam a drágább repjegyet és érkezzek gatwick-re és onnan is jöjjek vissza..
mivel gatwick közelebb esik jóval brightonhoz, ezért lehet hogy
gatwick-brighton olcsóbb , mint luton-brighton (jelentősen?)

ketten mennénk és kettönknek a különbözet 18 e ft.. azaz 9e ft /fő

a kérdés, hogy lutonból oda vissza brightonig 1 főnek drágább-e a transzfer ill. a vonatozás, mint 9 e ft?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kata75
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 7. Szerda, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
Az arak a kovetkezok:
Busszal:Luton-Brighton retur 33.50,4 es fel ora.1 atszallassal.
Gatwick-Brighton retur 10.40,45 perc.
Vonattal:Luton-Brighton retur 30 ,1 es fel ora.1 atszallassal vagy direkt.
Gatwick-Brighton retur 15 ,fel ora.direkt.
Kiszamolhatod melyik jobb nektek.Az arak egy fore ertendoek.
Jo utazast.
Vissza az elejére
tr3b
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 8. Csütörtök, 8:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves kata75!

Millió köszi!
igazán kedves tőled!
xxxtr3b
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kata75
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 8. Csütörtök, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazan nincs mit,nagyon szivesen.H esetleg szukseged van meg valami infora kerdezz batran.
Szep napot!
Vissza az elejére
Pedro
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 21. Szerda, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Surgos segitsegre lenne szuksegem, az apehtol kaptam otthon egy levelet hogy 8 napon belul igazoljam, hogy nem elek ott es itt kint fiztem az adot meg a biztositast. Kerdesem a kovetkezo, mivel igazoljam en mindezt nekik? Tudok kikerni valamifele nyomtatvanyt a munkaltatomtol vagy szedjem ossze az osszes papirom masoljam le es kuldjem haza hadd szemezgessek?
Vissza az elejére
Kriszta8
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 24. Szombat, 11:13    Hozzászólás témája: E101 Hozzászólás az előzmény idézésével

www.hmrc.gov.uk címen keresd a CA8421 nyomtatványt. Ezen keresztül jutsz el az E101 uniós nyomtatványhoz, amit az APEH elfogad igazolásként, hogy Angliában fizeted a járulékokat. Payslipek stb. nem jó nekik.
Kriszta
Vissza az elejére
Eszter81
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Június 3. Kedd, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Holnap utazom Londonba, és azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy mennyire érdemes előre bevásárolni tartós élelmiszerekből? Vettem néhány zacskós levest, konzerveket. Ezeket kivihetem-e vagy lesz-e gond belőle (gondolok a vámvizsgálatra)?
A másik kérdés: a check-in 14 óra 45 perckor kezdődik, és az utazásom vége csak 23 -24 óra körül végződik. Szeretnék csomagolni magamnak enni meg innivalót, de hová tegyem, ha nem lehet felvinni a repülőre?
Néhány hasznos tanácsot szívesen fogadnék.
Köszönöm előre is mindenkinek.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Június 3. Kedd, 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszter81 írta:
Sziasztok!
Holnap utazom Londonba, és azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy mennyire érdemes előre bevásárolni tartós élelmiszerekből? Vettem néhány zacskós levest, konzerveket. Ezeket kivihetem-e vagy lesz-e gond belőle (gondolok a vámvizsgálatra)?
A másik kérdés: a check-in 14 óra 45 perckor kezdődik, és az utazásom vége csak 23 -24 óra körül végződik. Szeretnék csomagolni magamnak enni meg innivalót, de hová tegyem, ha nem lehet felvinni a repülőre?
Néhány hasznos tanácsot szívesen fogadnék.
Köszönöm előre is mindenkinek.

Magyarorszagrol barmilyen elelmiszert hozhatsz sajat hasznalatra (mondjuk azert nyers hust ne hozz). Hogy minek hozod, azt nem tudom, mert itt is van minden es kb annyi mint otthon (vagy olcsobb)

Ennivalot annyit viszel fel a repcsire, amennyit akarsz.
Innivalot meg nem, azt csak a feladott poggyaszba teheted.

Illetve a tranzitban vehetsz, es azt fel is viheted a gepre.
DE a tranzitban az itteni ettermi arakat vero italarakkal fogsz talalkozni, mondjuk egy fel literes viz 800 forint (give or take a few)

-seci
Vissza az elejére
Eszter81
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Június 3. Kedd, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a gyors választ. Igazad van, nem is erőlködöm rajta, hogy vegyek kaját.
Kicsit úgy tűnhet, mintha hülyeségeket kérdezek (valóban így is van), de annyira be vagyok parázva, mint a menyasszony a nászéjszaka előtt.
Viszek ki kp-ben 1000 Ł-ot, de most gondolkodom rajta, hogy én ezt a pénzt ugyan hova tegyem? Teszek valamennyit a pénztárcámba, de utána valahová biztonságos helyre kellene tenni. De hol van biztonságos hely?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
5 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban