Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Adóvisszaigénylés
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kareszpolo
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. November 30. Péntek, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Lenne egy kérdésem ami számomra elég fontos...Walesben vagyok kb 2 hónapja azóta dolgozom is munkaközvetítőnél.Ez eddig minden oké, csak az a gondom hogy az első 6-7 hétben a TAX code om BR volt...Ami számomra nem a megfelelőbb voplt.Szolta a közvetítőnek és ők elintézték hogy kicserélték vmi 522L re.Ami olyan szempontból jobb hogy kevesebbet adózom.Na de az első pár hétben szinte a dupláját adóztam a rossz tax code miatt.Azt mondták amikor visszaállitkák normálisra a tax code omat akkor folyamatosan visszautalják amit tuladóztam..Ez már joval több mint 200 font.Na de ez nem tőrténik meg!!!Mit tudok ilyen helyzetben csinálni??Válaszotokat előre köszönöm!
Karesz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 2. Vasárnap, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tivi írta:
Azt tudja valaki, hogy a visszaigényelhető pénzt átutalják-e magyar bankszámlára, vagy csak helyi, angol bankszámlára?

Mint már korábban írtam, itt nem utalják vissza a pénzt, hanem csekket kapsz. Ha nem otthoni címre, akkor akár a bankodba is elküldik postán. Hangsúlyozom tehát CSEKKET POSTÁN. Na most ha hazai bankot adsz meg, akkor lehet hogy elküldik, lehet hogy nem ezt nem tudom, de ha mégis, akkor sem tudom, hogy az otthoni bankod mit tud csinálni a csekkel?
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 11. Kedd, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tothz írta:
Tivi írta:
Azt tudja valaki, hogy a visszaigényelhető pénzt átutalják-e magyar bankszámlára, vagy csak helyi, angol bankszámlára?

Mint már korábban írtam, itt nem utalják vissza a pénzt, hanem csekket kapsz. Ha nem otthoni címre, akkor akár a bankodba is elküldik postán. Hangsúlyozom tehát CSEKKET POSTÁN. Na most ha hazai bankot adsz meg, akkor lehet hogy elküldik, lehet hogy nem ezt nem tudom, de ha mégis, akkor sem tudom, hogy az otthoni bankod mit tud csinálni a csekkel?

Angol bankszamlara utalnak, meg olyanra is, ami nem a te neveden van (tehat kerheted oket, hogy egy ismerosod nevere/szamlajara menjen a penz)
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Keszy
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 7. Hétfő, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekem is lenne egy-két kérdésem, nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni. Én már hazajöttem egy pár hónapja, és természetesen szeretném visszaigényelni az adómat, viszont nem igazán tudom, hogy pontosan mik is a feltételek. Nem az adóév végi visszaigénylésről beszélek, hanem ha valaki hazajön, és visszaigényelheti az addig befizetett adóját. Amit eddig én hallottam ismerősöktől, az az, hogy ha visszaigénylem (csak egy adóévről van szó) akkor 3 évig nem vállalhatok munkát ismét kinnt, de őszintén szólva mindenki mást mond, és már nem tiszta, hogyan is működik a dolog. Ha valaki tudja, légyszi írjátok meg! És a másik kérdés, hogy ha ez így van, és mégis visszamegyek, akkor csak egyszerűen visszafizetem a pénzt, és kész, vagy van e valami jogi következménye?
Köszönöm!
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 7. Hétfő, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keszy írta:
Sziasztok!
Nekem is lenne egy-két kérdésem, nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni. Én már hazajöttem egy pár hónapja, és természetesen szeretném visszaigényelni az adómat, viszont nem igazán tudom, hogy pontosan mik is a feltételek. Nem az adóév végi visszaigénylésről beszélek, hanem ha valaki hazajön, és visszaigényelheti az addig befizetett adóját. Amit eddig én hallottam ismerősöktől, az az, hogy ha visszaigénylem (csak egy adóévről van szó) akkor 3 évig nem vállalhatok munkát ismét kinnt, de őszintén szólva mindenki mást mond, és már nem tiszta, hogyan is működik a dolog. Ha valaki tudja, légyszi írjátok meg! És a másik kérdés, hogy ha ez így van, és mégis visszamegyek, akkor csak egyszerűen visszafizetem a pénzt, és kész, vagy van e valami jogi következménye?
Köszönöm!

Kedves Keszi te most írásban dadogsz, vagy csak biztos ami biztos duplán kérdezel?
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 7. Hétfő, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keszy írta:
Sziasztok!
Köszönöm!

Ket dolog van:
1. Az elso/utolso evedben a munkaltato magasabb adot von, mint kellene. Ekkor az ev vegen a tulfizetest visszaigenyelheted. Ez egy tisztesseges es teljesen torvenyes dolog. Mivel annyi adot fizettel, mint amennyit kell, semmivel sem jar.
2. A teljes ado visszaigenylese - szerintem - abszolult jogellenes. Legfeljebb akkor csinalhato meg, ha azt mondod, hogy otthon adozol utana, osszevonva az otthoni jovedelmeddel. Ezt meg ugye epeszu ember nem csinalja, mert ugye itt kevesebb az ado... Hogy ezt egyesek hogyan hozzak ossze, nem tudom, de 99.9%, hogy (nehezen megfoghato) buncselekmeny. Meg soha senkitol nem lattam torvenyt arra nezve, hogy ez mi alapjan teheto meg...
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kittikit
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 12. Szombat, 23:00    Hozzászólás témája: Adóvisszaig Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Remélem tudtok segíteni, a helyzet az, hogy jelenleg dologzok, megkaptam az első fizetésem (havi) 910 fontról, de levontak 250font adót. állítólag ezt visszakapom.
Nincs NI számom. és február végén megyek haza, tehát lecsúszok a márciusi p60as nyomtatványról. Azt mondta nekem vki, hogy hívjam fel a
tax irodát és akkor majd ott megváltoztatják ezt a BR kódomat és így kevesebb adót vonnak le.

Egyértelműen szeretném visszakapni az adóm egy részét , ha már lehetséges, valaki aki ért ehhez kérem adjon tanácsot mit tegyek.
Köszi válaszotok!
Kriszti
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 13. Vasárnap, 14:25    Hozzászólás témája: Re: Adóvisszaig Hozzászólás az előzmény idézésével

kittikit írta:
Sziasztok

Remélem tudtok segíteni, a helyzet az, hogy jelenleg dologzok, megkaptam az első fizetésem (havi) 910 fontról, de levontak 250font adót. állítólag ezt visszakapom.
Nincs NI számom. és február végén megyek haza, tehát lecsúszok a márciusi p60as nyomtatványról. Azt mondta nekem vki, hogy hívjam fel a
tax irodát és akkor majd ott megváltoztatják ezt a BR kódomat és így kevesebb adót vonnak le.

Egyértelműen szeretném visszakapni az adóm egy részét , ha már lehetséges, valaki aki ért ehhez kérem adjon tanácsot mit tegyek.
Köszi válaszotok!
Kriszti

Valaki valamit nagyon roszzul mondott neked. Márciusban senki sem állít ki P60-at, hanem csak áprilisban és azt rendszerint május elején kapja kézhez a munkavállaló. Ha egy munkaviszony év közben zárul le, akkor a P45-öt kell, hogy odaadják neked, ami 3 db A5 méretű hivatalos papír. Adót visszaigényelni, bármelyikkel lehet, de csak az adóév lejártakor, azaz áprilisban.

Secinek meg azt tduom írni, hogy amikor a nejemnek volt otthonról is és innen is volt jövedelme, akkor az otthoninál szigorúan figyelembe vették a kinti jövedelmét, ami után adót nem kellett fizetnie, de jelentősen megemelte a sávját (hivatalosan havi bontásban kell átszámítani a Nemzeti Bank aktuális árfolyamán), míg itt addig ötöltek-hatoltak a hivatalnál, hogy végül azt mondta az ügyintéző, hogy Ő azt nem tudja figyelembe venni. És csak az itteni jövedelme alapján számították az adót.
Vissza az elejére
Trek
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 28. Hétfő, 6:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Munkahelyet váltottam,az előzőtől kaptam P45-ös nyomtatványt.Vki segítsen légyszí,hogy mit kell tennem vele.Köszi és szép napot mkinek!
Vissza az elejére
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Január 28. Hétfő, 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Trek írta:
Sziasztok!
Munkahelyet váltottam,az előzőtől kaptam P45-ös nyomtatványt.Vki segítsen légyszí,hogy mit kell tennem vele.Köszi és szép napot mkinek!

Leadni az uj munkahelyeden - nyugi, fogjak kerni!
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 28. Hétfő, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury írta:
Trek írta:
Sziasztok!

És mindenképpen csinálj másolatot belőle magadnak, mivel itt szeretnek minden papírt elkeverni.
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 29. Kedd, 0:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tothz írta:
Finsbury írta:
Trek írta:
Sziasztok!

És mindenképpen csinálj másolatot belőle magadnak, mivel itt szeretnek minden papírt elkeverni.

3 példányos, az első mindenképp a dolgozónál marad, azt ki ne add a kezedből, nem pótolható...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Trek
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 29. Kedd, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a válaszokat! Ma bementem a munkaügyishez,egy példány maradt nálam,kettő maradt ott.Szép napot mkinek!
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 4. Kedd, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem lenne egy kicsit összetett és hosszú kérdésem, szal megpróbálok tömören fogalmazni...

Nálunk, Szlovákiában március végéig kell beadni az adóbevallást, és nekem be kell mutatnom egy igazolást, hogy idekint volt x jövedelmem, és a munkáltatóm fizetett belőle y összeg adót, magyarul afféle adóbevallást kell hazaküldenem.
1. kérdés: Mivel nem kell fizetnem sem a lakbért, sem a kosztot, és vidéken vagyok, 600 fontot kapok havonta, abból 18 fontot von le, ez az NI és a tax egyben, állítólag... Nem kevés ez egy kicsit?
2. kérdés: Ezek szerint valószínű, hogy nem fizet adót utánam, és így feketén melózom, de akkor P45-öst sem kapok, ha innen elmegyek, de akkor a következő munkahelyen hogyan adjam azt le?
3. kérdés: Ha nem fizet utánam adót, akkor odahaza a "szlovák APEH" sem tud róla, hogy én melózom, igaz? Akkor lényegében nem kell az ún. adóbevallást sem hazaküldenem...

Még egy kérdés: mi az a P45-ös? Mire a topik végére értem, teljesen összezavarodtam... Zavart Bocsi ha ugyanazt a kérdést tettem fel, mint sokan mások... és köszi...
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 4. Kedd, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most nézem ezeket a pici papírlapokat (A6-os nagyságúak), hogy a TAX DEDUCTED TO DATE mindegyiken NIL... azaz nem fizetett adót utánam?? de akkor az NI-re hogy fizethetett 18 fontot?? Egyiket fizeti, másikat nem? Most akkor ez hogyan van ez?! És 522L kódot tüntette fel a papíron, az mit jelent? Az valami adókulcs? Én ehhez annyira, de annyira nem értek...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő
3 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban